Zavrieť

Porady

Potrebujem radu

Dobrý deň.
Som živnostník a pracujem ako konštruktér. Pracoval som pre firmu "A" mimo iných, ktorej prisla ponuka od firmy "B" na vyhotovenie dielov na ich prototyp "XY". No firma "B" ziadala od firmy "A" aby dali konstrukcny navrh a po schvaleni vyrobili vzorkove kusy. No firma "A" nemala konstrukcne kapacity na to a tak posunula firme "B" kontakt na mna. Ja som im vypracoval konstrukcny navrh v 3D a odsuhlasili mi ho a nasledne firma "B" dala firme "A" objednávku na vyrobu vzorkovych kusov.Firme "B" som vyfakturoval dve faktury za vykonanu pracu. jednu uhradili a druhu zatial nie. a už preslo 90dni. Problem z mojej strany je, že nemam s firmou "B" podpísanu zmluvu o dielo ale len zmluvu o mlcanlivosti na konkretny prototyp.Riaditel firmy "B" mi stale hovori, ze v dieloch pri skusani bolo z mojej strany nieco zle.no nevie mi povedat co, ze caka na vyjadrenie ich inziniera technologa.oficialne oznamenie o reklamacii mojej prace od nich nemam. kontaktoval som ich technologa a on riaditelovi uz davno dal spravu o stave prototypu a citujem technologa "z ich strany (riaditela) je to voci mne alibizmus a vyhovaranie sa )"
Ake mam možnosti aby mi uhradili fakturu ci uz pravnou cestou alebo nejakou dohodou.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    A nieje problem, že nemá s nimi spísanú zmluvu o dielo ?
    Viac by si bol chránený, keby si zmluvu podpísanú mal, lebo nemáš dohodnuté zmluvné podmienky, napr. splatnosť. Na základe upomienky alebo pokusu o zmier sa aspoň dozvieš dôvod neuhradenej faktpry.
    no ich stanovisko je : " niečo bolo navrhnuté zle no neviem vám povedať čo.čakam na vyjadrenie pána "Z" a potom sa uvidi". no lenže pán "Z" im tu spravu už dal dávno podľa toho čo mi on píše.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    no ich stanovisko je : " niečo bolo navrhnuté zle no neviem vám povedať čo.čakam na vyjadrenie pána "Z" a potom sa uvidi". no lenže pán "Z" im tu spravu už dal dávno podľa toho čo mi on píše.
    máš ho písomne ?
    od nich nemam žiadne stanovisko ci už v papierovej alebo elektronickej forme doteraz. toto mi bolo povedane do telefonu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Gabriel 1986 Pozri príspevok
    od nich nemam žiadne stanovisko ci už v papierovej alebo elektronickej forme doteraz. toto mi bolo povedane do telefonu
    Gabo, nie som právnik. Ako účtovníčka by som začala písomnou výzvou na úhradu pohľadávky.
    stačí aj ked som ich elektronicky 3x vyzval? síce to nemalo takú formu ako si mi dala adresu ale v takom znení to bolo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.