Zavrieť

Porady

Účtovanie mzdových nákladov v ALFE

Ahojte, poraďáci. Chcem sa opýtať, či a ak áno, tak akým spôsobom sa účtujú mzdové náklady v ALFE, resp. v JÚ??

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Lenka2409 Pozri príspevok
    Ahojte, poraďáci. Chcem sa opýtať, či a ak áno, tak akým spôsobom sa účtujú mzdové náklady v ALFE, resp. v JÚ??

    Ďakujem.
    Mzdy účtuješ na základe výstupných zostáv od mzdárky. Odvody zamestnávateľa účtuješ do "Odvody do fondov" a odvody, ktoré sťahuješ zo mzdy účtuješ do kolonky "Mzdy" a taktiež aj výplatu čistej mzdy účtuješ do kolonky "Mzdy".

    Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

    Lenka2409
    Takže neúčtujem nejakú sumarizáciu alebo čo ako je to v podvojnom účtovníctve? Len proste dávam výdavok buď z banky, alebo z pokladnice, podľa toho, odkiaľ boli odvody a mzdy platené, áno?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Lenka2409 Pozri príspevok
    Takže neúčtujem nejakú sumarizáciu alebo čo ako je to v podvojnom účtovníctve? Len proste dávam výdavok buď z banky, alebo z pokladnice, podľa toho, odkiaľ boli odvody a mzdy platené, áno?
    Presne tak. Ale odvody do ZP aj SP ak boli uhradené jednou sumou, tak ty si ich musíš rozdeliť na odvody za zamestnávateľa a odvody za zamestnanca.

    Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

    Lenka2409
    No mali by byť rozdelené, teda aspoň čo som videla predtým, takže aspoň v tomto by to nemal byť problém. Veľmi pekne ďakujem za pomoc!!!

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Môžem poprosiť o radu ako účtujete náhradu mzdy pri PN v Alfe ? Do kolonky Mzdy? Máte aj analytiku?

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    nikulik Pozri príspevok
    Kedze sa to týka miezd tak ja by som to dala do miezd. Lebo stlpec fondy su odvody.
    ďakujem,mám to tak, - mzdy- analytiku čistá mzda a teraz som si to rozdelila ešte aj na čistá mzdy + náhrada príjmu pri PN a náhrada príjmu pri PN samostatne :-)

    pekný deň prajem

    Účtovanie mzdových nákladov v ALFE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.