Zavrieť

Porady

Použitie prostriedkov zo SF na rekreáciu zamestnanca a SZČO

Ahojte poraďáci, opäť potrebujem vašu pomoc.
Potrebujem vytvoriť SF, z ktorého chce šéf (SZČO) čerpať prostriedky na pobyt v aquaparku seba a a zamestnanca. A neviem, ako to zaúčtovať celé do JÚ a čo všetko treba odviesť z takéhoto príspevku.
Prosím, poraďte mi.

Ďakujem...
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lenka2409 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, opäť potrebujem vašu pomoc.
Potrebujem vytvoriť SF, z ktorého chce šéf (SZČO) čerpať prostriedky na pobyt v aquaparku seba a a zamestnanca. A neviem, ako to zaúčtovať celé do JÚ a čo všetko treba odviesť z takéhoto príspevku.
Prosím, poraďte mi.

Ďakujem...
SF je tvorený zo zisku alebo z nákladov- z miezd zamestnancov. Presne podľa Zákona o SF, ten určuje aj jeho čerpanie.
Naposledy upravil Tweety : 09.11.12 at 06:49
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, opäť potrebujem vašu pomoc.
Potrebujem vytvoriť SF, z ktorého chce šéf (SZČO) čerpať prostriedky na pobyt v aquaparku seba a a zamestnanca. A neviem, ako to zaúčtovať celé do JÚ a čo všetko treba odviesť z takéhoto príspevku.
Prosím, poraďte mi.

Ďakujem...
Prostriedky SF nemôže čerpať SZČO (zamestnávatel), sú určené pre zamestnanca.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

Takže tým pádom by šéf nemal vôbec tieto prostriedky čerpať a mal by ich poskytovať len zamestnancovi? A takýto pobyt by sa mal zamestnancovi zdaniť a zaplatiť sa za na neho odvody?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lenka2409 Pozri príspevok
Takže tým pádom by šéf nemal vôbec tieto prostriedky čerpať a mal by ich poskytovať len zamestnancovi? A takýto pobyt by sa mal zamestnancovi zdaniť a zaplatiť sa za na neho odvody?
ÁNo, SF slúži len pre zamestnancov. Príspevky z fondu podliehajú zdaneniu a odvodom. Samozrejme okrem príspevku na zabezpečenie stravovania.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Takže tým pádom by šéf nemal vôbec tieto prostriedky čerpať a mal by ich poskytovať len zamestnancovi? A takýto pobyt by sa mal zamestnancovi zdaniť a zaplatiť sa za na neho odvody?
Ak prostriedy SF nepoužije na stravovanie zamestnancov, tak ako píše Tweety, podliehajú zdaneniu a odvodom.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

Takže musím normálne urobiť toto: DzP zamestnanca = 19% z ceny vstupného, plus odviesť za neho ZP aj SP za zamestnávateľa aj zamestnanca, áno? A výšku týchto odvodov vyrátam z ceny vstupného.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Takže musím normálne urobiť toto: DzP zamestnanca = 19% z ceny vstupného, plus odviesť za neho ZP aj SP za zamestnávateľa aj zamestnanca, áno? A výšku týchto odvodov vyrátam z ceny vstupného.
ano, vo výplate zamestnanca to uvedieš ako nepeňažný príjem.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

A ešte jedna hlúpa otázka, výška tých odvodov za zamestnanca a zamestnávateľa sú normálne 35,2 a 13,4%, áno? Aj keď je zamestnanec zamestnaný u SZČO?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lenka2409 Pozri príspevok
A ešte jedna hlúpa otázka, výška tých odvodov za zamestnanca a zamestnávateľa sú normálne 35,2 a 13,4%, áno? Aj keď je zamestnanec zamestnaný u SZČO?
Odvody sú rovnaké. SZČO je zamestnávateľom rovnako ako napr. a.s. alebo sro a on rovnakým zamestnancom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
A ešte jedna hlúpa otázka, výška tých odvodov za zamestnanca a zamestnávateľa sú normálne 35,2 a 13,4%, áno? Aj keď je zamestnanec zamestnaný u SZČO?
Lenka, pozerala som že robíš mzdy v OLYMPe, pohladaj zložku mzdy pod ktorou tento príjem zaradíš - odvody ti správne vypočíta.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

A hádam posledná otázka, ale mimo témy, že či stále platí, že si SZČO môže uplatňovať aj náklady na oblečenie vo svojom účtovníctve.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
A hádam posledná otázka, ale mimo témy, že či stále platí, že si SZČO môže uplatňovať aj náklady na oblečenie vo svojom účtovníctve.
Náklady na pracovné oblečenie, ktoré vyplývajú z BOZP ano.
Aký predmet podnikania vykonáva SZČO ?
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

veronikasad Pozri príspevok
Lenka, pozerala som že robíš mzdy v OLYMPe, pohladaj zložku mzdy pod ktorou tento príjem zaradíš - odvody ti správne vypočíta.
Veronika, ja účtujem v ALFE, nie v OLYMPE.. Preto toľko otázok a nejasností okolo toho mám...
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

veronikasad Pozri príspevok
Náklady na pracovné oblečenie, ktoré vyplývajú z BOZP ano.
Aký predmet podnikania vykonáva SZČO ?
Ide o sprostredkovanie práce a podobne. Teda porady, služobné cesty, jednanie s klientmi a zahraničnými partnermi a pod. Takže kupuje košele, saká, nohavice, kravaty a podobne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Veronika, ja účtujem v ALFE, nie v OLYMPE.. Preto toľko otázok a nejasností okolo toho mám...
Mzdy robíš ručne ? OLYMP je mzdový SW od Krosu, máš ho uvedený v profile.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Ide o sprostredkovanie práce a podobne. Teda porady, služobné cesty, jednanie s klientmi a zahraničnými partnermi a pod. Takže kupuje košele, saká, nohavice, kravaty a podobne.
to by mu určite ako pracovné oblečenie pri daňovej kontrole neprešlo.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

veronikasad Pozri príspevok
Mzdy robíš ručne ? OLYMP je mzdový SW od Krosu, máš ho uvedený v profile.
Ja robím v OMEGE a ALFE, OLYMP nevyužívame. Ja totižto nerobím mzdové účtovníctvo, to robí kolegyňa v BB v MRP-čku. A tá je tiež nová, takže SF nebol doteraz vytváraný a toto je vôbec prvýkrát, kedy to malo byť využité, lebo SZČO zamestnáva len jedného zamestnanca.
0 0
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

veronikasad Pozri príspevok
to by mu určite ako pracovné oblečenie pri daňovej kontrole neprešlo.
Ale pre neho je toto pracovné oblečenie. On nemôže chodiť oblečený v ničom inom, ale len v spomínaných košeliach a podobne. Tak ani tak si to nemôže uplatniť ako prevádzkovú réžiu alebo podobne? Musím to teda dávať ako VNZD?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Ja robím v OMEGE a ALFE, OLYMP nevyužívame. Ja totižto nerobím mzdové účtovníctvo, to robí kolegyňa v BB v MRP-čku. A tá je tiež nová, takže SF nebol doteraz vytváraný a toto je vôbec prvýkrát, kedy to malo byť využité, lebo SZČO zamestnáva len jedného zamestnanca.
Mzdový SW od MRP nepoznám, ale určite tam bude tiež zložka mzdy pre správne zdanenie a výpočet odvodov zo SF.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lenka2409 Pozri príspevok
Ale pre neho je toto pracovné oblečenie. On nemôže chodiť oblečený v ničom inom, ale len v spomínaných košeliach a podobne. Tak ani tak si to nemôže uplatniť ako prevádzkovú réžiu alebo podobne? Musím to teda dávať ako VNZD?
Pracovné síce ano, ale nie kvoli BOZP. Nemám čas hladať, na Porade je niekolkokrát pripnuté stanovisko DR.
Navyše toto oblečenie musí byť viditelne označené logom firmy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať