Zavrieť

Porady

tovar zo Švajčiarska

pomôže mi niekto, čo všetko treba vybaviť ak nakupujeme tovar zo Švajčiarska?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Tak na môj dotaz už odpoveď mám, čo potrebujem vybaviť. No teraz je tu ďalší problém a to: faktúra je vystavená zo Švajčiarska, no dodávka je z Francúzska, čiže ide o intrakomnikatívne dodanie. S týmto žiaľ doposiaľ nemám žiadnu skúsenosť. Vedel by mi prosím niekdo pomôcť čo stým?! ako postupovať pri DPH-čke, je to to isté ako pri dodaní z IČŠ? Je rozdiel ak je na faktúre uvedené IČ DPH IČS, ID Švajčiarska?
    kimart ďakujem Tweety, opravujem intrakomunitárne dodanie

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    tak ja fakt neviem, zadala som si dopyt na drsr, no moje poradové číslo ma šoklo. Prosím neviete, zakoľko mi môže prísť odpoveď

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    V prvom rade si urob jasno v pojmoch„komunikatívny“ a „komunitárny“. Predpokladám, že tovar aj napriek švajčiarskej fakturácii avšak fyzicky dodaný z Francúzska bol do Francúzska dovezený zo Švajčiarska a prepustený do režimu voľný obeh, stal sa teda tovarom spoločenstva. V takom prípade ide o interkomunitárne dodanie tovaru.
    Naposledy upravil Excise Duty : 21.11.12 at 08:18
    kimart Jasno v pojmoch mám, len som to už nevedela spätne opraviť, ale aj tak ďakujem za upozornenie

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Prikladám vyjadrenie z DU, mohol by mi niekto vysvetliť, čo teraz? Nemôžem samozdaniť? neprechádza to cez JCD, čo s tým? Pomôže mi niekto s tým, ako to vlastne mysleli (písané červeným?)
    Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
    Miestom dodania tovaru, ak je dodanie tovaru spojené s odoslaním alebo prepravou tovaru, je podľa § 13 ods. 1 písm. a) miesto, kde sa tovar nachádza v čase, keď sa odoslanie alebo preprava tovaru začína uskutočňovať. Podľa § 69 ods. 6 zákona o DPH pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je povinná platiť daň osoba, ktorá tovar nadobudne podľa § 11 a 11a zákona o DPH, pričom nadobudnutie podľa § 11 ods. 2 písm. b) zákona o DPH je splnené len vtedy, ak dodávateľom je osoba identifikovaná pre daň v inom členskom štáte.
    Vzhľadom na to, že nepoznáme bližšie okolnosti, napr. či si dodávateľ z tretieho štátu splnil svoje daňové povinnosti v členskom štáte dodania, nie je možné zaujať kompetentné stanovisko. Vo všeobecnosti možno povedať, že dodávateľ z tretieho štátu by sa mal zaregistrovať pre DPH v členskom štáte, kde je miesto dodania a uplatniť režim oslobodenia pri dodaní tovaru do iného členského štátu. Následne by mal tuzemský odberateľ uplatniť samozdanenie podľa § 69 ods. 6 zákona o DPH a toto uviesť v riadku 7 a 8 daňového priznania. Súčasne si môže uplatniť odpočítanie dane v rozsahu a za podmienok stanovených v § 49 až 51 zákona o DPH.
    Z uvedeného vyplýva, že ak dodávateľ z tretieho štátu použil pri dodaní tovaru IČ DPH tretieho štátu, pričom dodanie tovaru sa začalo uskutočňovať v inom členskom štáte, potom tuzemský odberateľ na takúto dodávku nemôže uplatniť samozdanenie.

    Kontaktné centrum podpory
    Kompetenčné centrum finančných operácií
    Banská Bystrica

    Váš dopyt:

    Slovenská firma registrovaná pre DPH na Slovensku, nakupuje tovar zo Švajčiarska, avšak dodávka tovaru je z Francúzska. Faktúra za daný tovar je vystavená Švajčiarskou firmou (IČ - CH).
    Podľa ktorého paragrafu DPH máme postupovať, keď dodávka tovaru je z IČŠ, máme tovar samozdaniť a súčasne máme nárok aj na odpočet DPH? Ktorý riadok tlačiva DPH treba vyplniť? Potrebujeme nejaké potvrdenie zo Švajčiarska, že sú platcami dane?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa ťa musí zaujímať postup dodávateľa - ako vysporiadal dodanie do Francuzska.
    ešte je možnosť, že ty sa zaregistruješ na DPH vo FR a urobíš samozdanenie tam.....? len narýchlo som to vykonštruovala, lebo aj tak si myslím, že do FR nepôjdeš.
    Tu je namieste si uvedomiť, že "dobré zmluvy robia dobrých obchodných partnerov a tiež transparentné obchody".

    tovar zo Švajčiarska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.