Zavrieť

Porady

Ako nájsť prekrížené systémové súbory vo Windows 98 v DOS móde?

Neviete náhodou, ako sa dajú nájsť prekrížené systémové súbory na disku s OS Windows 98 (FAT32) ale pri spustení systému v DOS? Totiž program scandisk.exe v DOS mi vždy zamrzne hneď na začiatku (keď zisťuje Popis Alokačnej tabuľky FAT) a neponúkne žiadne možnosti opravy. Program scandisk.exe vo Windows sa stále reštartuje a nič neopraví. Zistil som, že sa jedná o prekrížené súbory. Skúšal som programom scandis.exe verzia DOD 6.2 preskenovať celý disk s prekríženými súbormi - nenašiel žiadne chyby. Ešte mám zopár starých DOSovských testovacích programov (QA Plus, Checkit,) no tie asi nevedia pracovať s FAT32 - disk preskenujú, no nenájdu žiadne chyby. Portebujem len identifikovať tie prekrížené súbory a ich následným zmazaním a obnovením zo zálohy by sa celý problém vyriešil. Len neviem, ako ich nájsť. Ak viete, poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prekrížené súbory "nerozmotáš" - musia jednoducho preč. A nakoľko spomínaš W98 a DOS = len format C:/ a nahodiť DOS a potom Win98. To skôr už XP tam hodiť.
    DOS 6.22 ešte stiahneš http://www.filecrop.com/MS-Dos-6.22.iso.html
    Win98 http://www.reference.com/motif/compu...-free-download
    (nepreverené, neodskúšané!)

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ked sa scandisk vo windows stale restartuje, skus ho v nudzovom rezime: pri bootovani stlac F8 (alebo drz Ctrl), potom vyber moznost Nudzovy rezim. Druha moznost je vybrat harddisk a otestovat ho v inom PC pod windows. Inak scandisk pre windows 98, aj jeho DOS verzia nema problem s prekrizenymi subormi, ponukne ich bud zmazat, alebo urobit kopie. Co ked je problem v niecom inom?

    Ako nájsť prekrížené systémové súbory vo Windows 98 v DOS móde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.