Zavrieť

Porady

Je mozne postavit trampolinu mimo stavebnej ciary?

Dobry den,

chceme si postavit trampolinu s priemerom 4m do rohu zahrady, stavebnu ciaru mame 5metrov od zadnej strany plota. Potrebujem k tomu nieco (suhlas suseda, ohlasenie...), aj ked bude trampolina pevne spojena so zemou? Poprosim aj podklady, o co by som sa mohla opriet, ak by sa nahodou ozvali susedia. Vyskovo bude urcite presahovat sucasny plot. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lienkaxx je offline (nepripojený) lienkaxx

    lienkaxx
    Nikto nic? Ak je to v poriadku a nikto mi to nemoze zakazat, potvrdte mi to pls. Mam "aktivneho" suseda a urcite mu bude vadit, ze mu decka na stotinu sekundy vo vyskoku uvidia na terasu. Len chcem byt pripravena sa branit...

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    pevne spojena so zemou bude aj ked zarazis do zeme 1m ocelovu tyc a o nu prisrobujes trampolinu. Navyse sa to bude dat presunut ak by nieco. Betonovat treba co najmenej, blbo sa to toho potom zbavuje.

    lienkaxx je offline (nepripojený) lienkaxx

    lienkaxx
    Zakotvena musi byt, strasne tu fuka a naviac je tak trampolina stabilnejsia. Ale zakotvena bude zrejme len takymi kovovymi kolikmi, ktore dodavaju spolu s trampolinou. Beton ziadny.

    lienkaxx je offline (nepripojený) lienkaxx

    lienkaxx
    Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lienkaxx Pozri príspevok
    Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?
    Veď sa opýtaj na stavebnom úrade.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    buchač Pozri príspevok
    Sused sa dá vždy poriešiť , ak neadekvátne reaguje ....
    Na druhej strane je dobré vyhýbať sa zbytočným konfliktom ... jednému ale jeden nikdy nevyhovie ...
    Takto pred rokom si aspoň raz za deň tasil kolty spoza pása a teraz takto zmierlivo? Stalo sa niečo?Alebo sa našiel nad Buchača ešte väčší Buchač?

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ... pomaly to rozsirujes, trampolina, hojdacka, ..., maly domcek,
    trampolinu, hojdacku by som postavil

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lienkaxx Pozri príspevok
    Nikto nic? Ak je to v poriadku a nikto mi to nemoze zakazat, potvrdte mi to pls. Mam "aktivneho" suseda a urcite mu bude vadit, ze mu decka na stotinu sekundy vo vyskoku uvidia na terasu. Len chcem byt pripravena sa branit...
    lienkaxx Pozri príspevok
    Zakotvena musi byt, strasne tu fuka a naviac je tak trampolina stabilnejsia. Ale zakotvena bude zrejme len takymi kovovymi kolikmi, ktore dodavaju spolu s trampolinou. Beton ziadny.
    ...ja nič....ja muzikant ...len sa opýtam ...

    Nebude náhodou vám vadiť , ak nejaké aktívne decko odfúkne k susedovi ???
    Tiež by ma nebavilo následne detičky cez plot nazad k rodičom prehadzovať ...


    Teraz vážne .
    Ešte ani trampolína nie postavená a Ty už zbrane pripravuješ na boj ???...žeby to známe " najlepšia obrana je útok " ...???
    " Skákal by som veru od radosti " ( ani 4 m trampolínu by mi nebolo potrebné ) aj tých 5 metrov , keby sa na vedľajšom pozemku realizovali decká ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lienkaxx Pozri príspevok
    Sused sa uz viackrat ukazal, mame s nim viacero skusenosti ;( Takze preto opatrnost. A mozno este rozsirim otazku, keby sme si vedla dali hojdacku, ktora by bola len zakopana do zeme, ziadny beton, bola by to drobna stavba? Resp. moze byt v priestore, kde sa nema stavat?
    ...ohľadom hojdačky by som mal každého v trubke ....aj keby BOLO potrebné stavebné povolenie ( no nie je ..)

    Sused sa dá vždy poriešiť , ak neadekvátne reaguje ....
    Na druhej strane je dobré vyhýbať sa zbytočným konfliktom ... jednému ale jeden nikdy nevyhovie ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ferdosondo Pozri príspevok
    Takto pred rokom si aspoň raz za deň tasil kolty spoza pása a teraz takto zmierlivo? Stalo sa niečo?Alebo sa našiel nad Buchača ešte väčší Buchač?
    Hm ...

    Nie je pravdou , to o tých coltoch ...a keby aj ???
    Ja som zástancom zmierlivého konania , argumentácie ...
    Keby aj niekto bol za múdreho , aj tak sa nedá len tak , pre hocakú malichernosť kvér tasiť ... ja rád čerstvý luft dýcham ...

    Keď sa mám vyjadriť k tým susedským vzťahom ???
    Nuž , pred 3 rokmi sme kúpili chalúpku ... zlatí susedovci sú naokolo ...zatiaľ sa nemôžem sťažovať .
    Vyše roka ale trvalo , pokiaľ ma začali akceptovať a po tej " lustrácii " uznali , že asi som/sme zapadli do dedinky ...

    Preto sa aj čudujem tým všeliakým vzťahom ... či medzi susedmi alebo aj medzi rodinnými príslušníkmi ( síce aj ja mám fasa švagra...odpísaný je ale na furt ...)..

    Lenže na druhej strane ???
    Čo je moje , to je moje !!!
    Záleží síce aj podľa okolností , lenže vtedy idú srandičky bokom ...
    Spomínaš , Ferdo , tasenie kvérov ...
    Možno sa niet čím chváliť , nuž vedz , že aj to už bolo ...


    ...a k tej zmierlivosti ?????
    Nuž , čo dodať ???
    HEJ ... našiel sa lepší , múdrejší , skúsenejší , otrlejší , zdravší ( dúfam , že aj naďalej ) , ......atď ...
    Jeden mieni a druhý mení ... občas aj mieri ( dúfam , že presne ...) ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.