Zavrieť

Porady

Zápočty

Kde je oficiálne napísané, že zápočty sa môžu robiť až po uplynutí doby splatnosti? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    aknelh
    Kde je oficiálne napísané, že zápočty sa môžu robiť až po uplynutí doby splatnosti? Ďakujem.
    S takýmto názorom som sa ešte nestretla

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ja som to tiež nikde nevidela a ani nečítala, doba splatnosti slúži len na vzájomnej dohode medzi odber.a dodávateľom, takže úhrada môže byť zápočtom aj v deň dodávky tovaru , služby.

    aknelh je offline (nepripojený) aknelh

    aknelh
    Tiež si to myslím, ale práve na "porade" v časti o DPH som to dočítala vo viacetých príspevkoch, preto ma to zaujalo. Zápočty robím pravideľne každý mesiac. Ja viem o tom, že sa môžu robiť, keď sa stretne pohľadávka so záväzkom...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    aknelh
    Tiež si to myslím, ale práve na "porade" v časti o DPH som to dočítala vo viacetých príspevkoch, preto ma to zaujalo. Zápočty robím pravideľne každý mesiac. Ja viem o tom, že sa môžu robiť, keď sa stretne pohľadávka so záväzkom...
    môžeš mi priložiť link alebo napísať názov témy, v ktorých sa dph k zápočtom rozoberala?

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    renča1
    môžeš mi priložiť link alebo napísať názov témy, v ktorých sa dph k zápočtom rozoberala?
    Možno to bol príspevok ešte k dobe, keď bola podmienka zaplatenia DPH . Tiež robím zápočty bežne ak mám doklady zaúčtované - a aj pred dobou splatnosti. Načo mi to má trčať v účtovníctve:p .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.