Zavrieť

Porady

Projekt Rodinného domu Čadca

Nazdar PORAĎÁCI
V prílohe mám nakreslený projekt môjho rodinného domu. Porposil by som o komentáre čo by sa dalo vylepšiť. Dom bude postavený s Ytong P2-400 hr.300mm (obdobný materiál) a zateplený šedým EPS hr.200-250mm
Ďakujem za Vaše názory
Naposledy upravil andiablo : 14.11.12 at 08:18
03-rezA-page-001.jpg  
J pohľad-page-001.jpg  
02-2np-page-001.jpg  
01-1np-page-001.jpg  
04-rezb-page-001.jpg  

03-rezA-page-001.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Vseobecne:
    - nevidim ziadny "kumbal", kam sa budu ukladat cistiace prostriedky, kufre, vysavac, iny blizsie nespecifikovany bordel Pokial je plan skladovat to v garazi, tak je vsetko ok.
    - zrusit balkon lebo peniaze naviac, slusny tepelny most a kavickovat aj tak budete na terase predpokladam
    - ja osobne by som uvital aspon jedno samostatne WC, cize nie v kupelni
    - nikde nevidim ziadny satnik. Da sa to riesit napr. vstavanymi skrinami, otazka vkusu.

    Poschodie:
    - neviem, ci je ta miestnost v dolnom rohu na poschodi obytna, ale ak ano, tak bude chladna a hlavne velmi tmava, male okno a este k tomu orientovane na sever, takze tam nikdy nezasvieti Slnko.
    - dve umyvadla, v dnesnej dobe strasne moderne... vec vkusu, ale v praxi sa mi nikdy nestalo, ze by sme si nevystacili s jednym
    - ja by som si dal sprchovy kut aj do hornej kupelne, ovela praktickejsie ako sprchovanie sa vo vani. Inak treba bud zaves alebo zalubu v utierani podlahy

    Prizemie:
    - spajza v kuchyni v praxi nepouzitelna, 100 cm je sirka miestnosti a dvere do nej su 60 cm a otvaraju sa dovnutra. Automaticky tam nemoze byt ziadna policka, inak neotvoris dvere. Ono celkovo 100 cm sirka miestnosti je dost o drzku, ked tam das povedzme 50cm hlboku policku, tak mas len 50 cm na prechod okolo. V reale to mozno nie je az take strasne, ja sa len snazim si to priestorovo predstavit.
    - umiestnenie chladnicky prave na prechode medzi kuchynou a obyvacou castou. Nehovorim, ze nemoze byt, len by mi asi prekazalo, ze navsteva z gauca pozera rovno na chladnicku. Ale toto je vyslovene prkotina.
    - pracovna plocha (napr. na krajanie, miesanie a pod.) v kuchyni mi pride trochu mala, lebo roh sa velmi vyuzit neda a potom je len kusok vedla dresu a kusok vedla sporaku. Neviem ale, co je ten ruzovy stvorcek v lavom rohu. Mozno je to len nejaky zabudovany spotrebic a tym padom je plocha nad nim volna.
    - do kuchyne sa da dostat len cez obyvacku, cize aj s nakupmi sa bude chodit cez obyvacku

    Inak pekne triezvo robeny projekt, ziadne extra vymysly projektantov.

    andiablo je offline (nepripojený) andiablo

    andiablo
    veci sa budu ukladať pod schody (taký malý kumbálik),
    poschodie -tá miestnosť bude vlastne taký šatník pre celé obyvateľstvo :-D,
    no kuchyňu sme prešpekulovali a chladnička bude vstavaná. Pod barovým pultom je tiež vytvorený ukladací priestor a pracovná plocha
    špajza viem že je malinká, budú tam len úzke poličky cca. 30cm. Je to len na odkladanie muky a pod. Máme teraz takú u svokrovcov a v pohode ná to stačí. Väčšiu pivnicu mám v záhrade kde budú ostatné veci.
    Projekt robím celý sám a snažím sa dostať čo najbližšie k pasívu.
    Diky za pripomienky

    Projekt Rodinného domu Čadca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.