Zavrieť

Porady

Ako zachovať postupnosť čísiel v dvoch stĺpcoch na viacerých stranách

V Exceli mám jeden stĺpec s asi 2000 očíslovanými riadkami. Potreboval by som tento stĺpec rozdelit do dvoch tak, aby vždy na každej stránke bola zachovaná postupnosť čísiel. Prvá stránka 2 stĺpce pokračuje na druhú stránku 2 stĺpce atď.
Ručne sa to dá, ale neviem či je nejaký spôsob, ktorý by to urobil automaticky?

Vopred ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil Richard : 07.12.12 at 23:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    midke je offline (nepripojený) midke

    midke
    Priložil som súbor, v prvom liste je póvodný tvar, v druhom niečo také čo by som chcel. Potrebujem to na vytlačenie a nechcem zbytočne tlačiť veľa strán.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    midke Pozri príspevok
    Priložil som súbor, v prvom liste je póvodný tvar, v druhom niečo také čo by som chcel. Potrebujem to na vytlačenie a nechcem zbytočne tlačiť veľa strán.
    Skopíruj si to do WORDU a vytlač si to tam.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    sthruska Pozri príspevok
    Ale on chce na jednej strane viac stĺpcov. V tom mu nepomôže ani Word.
    Vo WORDE si môžeš dať na jednu stranu až 12 stlpcov Vo verzii 2003.
    Na karte rozloženie strany > stlpce.
    Naposledy upravil marjankaj : 15.11.12 at 09:50

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Zdar priatelia.
    Ja sa tu teraz stretávam s takou banálnou vecičkou, že by som rád vytvoril - zoznam - také to roletové menu v záhlaví stĺpca.
    Ale akosi tam mám stále len filter. A to nie je ono.
    Ja by som chcel z toho roletového menu vyplniť bunku preddefinovaným obsahom v ktorej je práve kurzor.A aby toho nebolo málo tak by bolo dobré aby na základe že napríklad vyberiem z menu "jablká" o dva stĺpce ďalej v tom istom riadku vyplnilo "ovocie".. Navediete ma ako sa to robí??
    Ďakujem veľmi pekne
    Excel 2003 - 2007

    EDIT: 09.12.2012
    Už som prišiel na to vytváranie zoznamov - Údaje - overenie údajov - povolenia - zoznam.. hanbím sa že som to skôr nenašiel..
    ale čo už, človeka nie vždy hneď osvieti (F1)
    Ale ešte stále neviem ako by som skombinoval dva zoznamy tak že keď do bunky vyberiem položku z "prvého zoznamu" aby do toho istého riadku o dva stĺpce vpravo vybralo priradenú hodnotu z druhého zoznamu...no ešte poskúšam trošička
    Naposledy upravil sances : 09.12.12 at 17:41

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    nejak sa z tvojich požiadaviek neviem vysomáriť,
    daj sem prosím ťa súbor, v ktorom vyplň tie stĺpce tak ako ich chceš mať (poprípade tam doplň nejaký komentár)
    tie vzorce potom ľahšie doplníme ak uvidíme želaný výsledok

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sances Pozri príspevok
    Ale ešte stále neviem ako by som skombinoval dva zoznamy tak že keď do bunky vyberiem položku z "prvého zoznamu" aby do toho istého riadku o dva stĺpce vpravo vybralo priradenú hodnotu z druhého zoznamu...no ešte poskúšam trošička
    V tom druhom stlpci pouzi funkciu VLOOKUP .... ktora vyhlada vybranu hodnotu zo zoznamu v prvej bunke a priradi do druhej bunky hodnotu z tabulky (zoznamu) z druheho stlpca.

    sances je offline (nepripojený) sances

    sances
    Ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.
    Prikladám prílohu a idem vyskúšať VLOOKUP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.