Zavrieť

Porady

refinancovanie spotrebneho uveru v Slov.sporitelni

Ahojte, chcel by som refinancovat moj uver v slov. sporitelni inym uverom s lepsim urokom, momentalne tam mam urok 10,9 %, este mi ostava nejakych 8000 €. Co myslite, da mi nejaka ina banka lepsi urok o tolko aby sa mi to oplatilo? Viem, ze by som banky mal obehat sam , len ci stym nahodou nemate nejake skusenosti. Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    no dal si dosť málo údajov na relevantnú radu... či sa ti to oplatí záleží od toho, koľko vieš pri danom úvere ušetriť % úroku nie je jediný parameter, napr. máš aj vedľajšie náklady s úverom? vedenie úverového účtu, poplatok za predčasné splatenie a rôzne iné skryté nástrahy...
    neopomenuteľnou je aj dlžka splácania... čo na tom, ak budeš mať úrok 8 % ale dlžku splácania si predlžiš o 2-3 roky a celý úver preplatíš o nemalé peniaze...

    pozri si napr. www.financnahitparada.sk kde si môžeš pozrieť, za koľko sa dá požičať 8000 € do konca splatnosti tvojho úveru a uvidíš, či ti vyjde nižšia splátka ako máš teraz... no a potom sa môžeš vybrať do daných bánk na jednanie či by ti vedeli úver refinancovať a za akých podmienok, nakoľko aj podmienky na webe nemusia zodpovedať ponuke pri návšteve pobočky...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Kamarátka mala úver v SLSP, nekonečný úver platila a platila a z úveru neubúdalo, a to mala platiť ešte 6 rokov.
    Išla do ČSOB, tento úver jej refinancovali. A teraz už beží 4 rok čo ho spláca čsob a už jej treba len 5 mesiacov aby mala úver celý splatený, pri oveľa nižšej splátke ako mala pôvodnú v SLSP.
    Určite by som si pozrela ako písal ICE DIVE na stránke, kt. banka má teraz najlepšie podmienky čo sa týka úrokov a výšky splátky a navštívila tú banku.

    refinancovanie spotrebneho uveru v Slov.sporitelni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.