Zavrieť

Porady

lg tv digitalne ladenie

Mam Lg47 3d lw 5500.cez kablovku si.chcem naladit digitalne.stanice ale nejako mi naladi len analogove.poprosim o radu.v kablovke mi dali navod ale nefunguje a vraj to nie je ich problem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    Kablovka s tym nic nema. Pri ladeni treba zadat, aby vyhladaval vsetko, nie predvolene. Inak uz len, zahlbit sa do citania manualu k telke.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    vyhľadaj tlačítko (na ovladači čo máš k televízoru, nie ku kastlíku od providera) ktoré ti zobrazí tabuľku s ponukami medzi iným aj teresteriál (je trošilinku zrnitý oproti káblu) alebo káblový - tam je digitálne vysielanie, prepínaj medzi nimi, na digitálnom kanáli je viac staníc , nazabudni potvrdiť zmenu OK

    dvolna je offline (nepripojený) dvolna

    dvolna
    Vsetko som robil.najde iba analog. kablovky mi povedali ze ked to naladim mam dat digitalnu markizu a vsunut kartu do tv.ta mi odblokuje zakdovane programy.a nic.iba napise ze modul bol vsunuty.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Len teroreticky (realne som sa s kablovkou nestretol)

    Predpokladam, ze kablovka je digitalna

    Ked davas ladit, tak by si mal mat na vyber DVB-T, alebo DVB-C, musis ladit v pasme DVB-C (prip. tam moze byt nejaky autoscan (for dummies)).
    Neviem na akych frekvenciach sa vysiela v kably, ale to ti asi kablovy operator poskytol.

    Ak to nie je tajomstvo, tak napis sem ten navod co ti dal operator

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    dobre ti povedali, zapni tv, programy sú rozhádzané, začni od tlačidla 1, postupne až do konca , cez nulu znovu k jednotke, nájdeš markízu HD, dáš kartu do tv, čakáš a postupuješ podľa požiadaviek, keď je viac možností a nevyjde tak sa vráť daj inú. len trpezlivosť, moc si to už nepamätám za 5€ to urobil technik od nich, ale aj tak keď ti odblokuje kanály musíš prejsť z teresteriálu na kábel.

    knoflikar je offline (nepripojený) knoflikar

    knoflikar
    Kedze nepisete o aku kablovku sa jedna, mozme len predpokladat... Predpokladajme teda ze sa jedna o kablovku, ktora siri signal systemom DVB-C a predpokladajme ze CA modul ktory spominate mate priamo od operatora (nie z obchodu), ktory vam predpokladajme poskytol aj dekodovaciu kartu. Najprv sa presvedcte ze mate koax. kabel spravne zapojeny, tzn. jeden koniec v tv zasuvke operatora a druhy koniec v antennom vstupe televizora. Druhy krok je naladit televizor - tak ako spominal predrecnik, treba v menu ladenia zvolit kabel (nie terestrial), ak taku moznost nemate, je nutne predtym zvolit krajnu namiesto Slovenska napr. Finsko. Potom bude v menu ladenia spristupnena aj moznost "kabel" (v pripade vacsiny modelov LG je to naozaj nutne). Dalej spustite ladenie v mode "uplne" alebo "automaticke", ak nic nenajde mozte skusit manualne zadat parametre ktore vam poskytol operator (frekvencia, modulacia, s. rychlost a ID siete). Ak ani tak nic nenajde budete musiet poziadat o pomoc technika od operatora. Ak vam naladi vsetky programy, staci uz len vlozit CA modul s dekodovacou kartou a po chvili by to malo ficat. Tu treba dat pozor uz len na to aby nebola karta v module vlozena opacne - ked sa cez neho pozriete oproti svetlu, tak cez strbinu videte kde je snimac a podla toho vlozite kartu aby jej cip bol na strane kontaktov snimaca v CA module. Potom este zastrcit CA modul s kartou do televizora, tam by problem byt nemal, kedze modul ma na konci vystupok ktory brani zasunutiu opacne a teda citite ze modul "zaskocil" spravne.

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    To: knoflikar
    Overene praxou cca 3 tyzdne dozadu. Naozaj to funguje.
    Ak to nejde, potom je chyba kdesi ... inde

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    scorp Pozri príspevok
    To: knoflikar
    Overene praxou cca 3 tyzdne dozadu. Naozaj to funguje.
    Ak to nejde, potom je chyba kdesi ... inde
    Najcastejsie medzi gaucom a dialkovym ovladanim

    lg tv digitalne ladenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.