Zavrieť

Porady

Zaradenie do plat.triedy

Dobrý deň,
pracujem v školstve a chcela by som sa spýtať, či som nesprávne zaradila vychovávateľku, ktorá má vyštudované vychovávateľstvo ako strednú školu, bola zaradená do plat. triedy 9, spravila si magisterské štúdium Učiteľstvo histórie a etickej výchovy a ja som ju zaradila do 10 plat. triedy.
Známa mi povedala, že je to nesprávne z dôvodu, že do plat. triedy 10 mala byť zaradená ak by študovala vychovávateľstvo
Takže to mám zle?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Už pôvodne si to mala zle, pretože vychovávateľka so strednou školou, čiže ÚSO nemôže byť zaradená do 9 PT. Tu ti prikladám tabuľku pre zaraďovanie pedagogických zamestnancov. Pri zaraďovaní musíš brať do úvahy nie len najvyššie dosiahnuté vzdelanie ale aj kvalifikačné predpoklady, tie nájdeš vo vyhláške 437/2009. Ak jej VŠ vzdelanie II. stupňa splňa kvalifikačné predpoklady pre vychovávateľku podľa 437-ky tak ju do tej 10 PT môžeš zaradiť. Schválne nepíšem konkrétne áno, či nie, lebo priložila som ti dva dokumenty, v ktorých tú správnu odpoveď nájdeš a nie len pri tejto vychovávateľke ale pri každom pedagogickom zamestnancovi. A cvik robí majstra

    maron13 je offline (nepripojený) maron13

    maron13
    Dobrý deň, dakujem za radu, ak som to správne zo zákona 437/2009 pochopila, je to v poriadku pretože má vyštudované učiteľstvo akademických predmetov a prax má.
    Ďakujem za pomoc

    Zaradenie do plat.triedy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.