Zavrieť

Porady

mzdy, odvody a evidencia záväzkov

Prosím Vás, na základe akého dokladu si dať do evidencie záväzkov Mzdy a odovdy za zamestnancov....
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    Mzdy - MRP
    účtovníctvo - ALFA

    Len neviem ako v Alfe fungujú tie interné doklady, keďže je to tam v peňažnom denníku - pokladnica, bankový účet a interný doklad
    Platilo sa to bankou, takže tam ako výdavok.....
    či ako?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    K.A.T.K.A
    Mzdy - MRP
    účtovníctvo - ALFA

    Len neviem ako v Alfe fungujú tie interné doklady, keďže je to tam v peňažnom denníku - pokladnica, bankový účet a interný doklad
    Platilo sa to bankou, takže tam ako výdavok.....
    či ako?
    V Alfe to je jednoduché, žiadny problém s nahratím záväzku ani s úhradou ani s ID.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    K.A.T.K.A
    no všakpráve by som chcela vedieť, ktorý "výstup z miezd" k tomu si založiť....
    Príklad.
    Nahráš si do KZ mzdy zamestnancom. Túto mzdu vyplatíš napr. v hotovosti. Pojdeš do pokladne výdaj a do účelu si dáš mzdy. odklikneš ďalej a prídeš na suma, klikneš na F7 a dostaneš sa do záväzkov, tam si vybereš záväzok mzdy ktoré ideš vyplácať, je taký ružový a suma sa ti prenesie do okienka a ďalej len odklikávaš a musáš mať X na úhrada záväzku a záväzok sa ti uhradí v KZ a zapíše do PD. Píše a sa to zložito, ale ak trošku Alfu poznáš tak ťa sama vedie

    Silvi je offline (nepripojený) Silvi

    Silvi
    Ako podklad do účtovníctva som ja prikladala ROZBOR MIEZD, ZÚČTOVACIU LISTINU a sumár odvodov do poisťovní, pre každú poisťovňu jednotlivo.

    K.A.T.K.A je offline (nepripojený) K.A.T.K.A

    K.A.T.K.A
    Manual
    Príklad.
    Nahráš si do KZ mzdy zamestnancom. Túto mzdu vyplatíš napr. v hotovosti. Pojdeš do pokladne výdaj a do účelu si dáš mzdy. odklikneš ďalej a prídeš na suma, klikneš na F7 a dostaneš sa do záväzkov, tam si vybereš záväzok mzdy ktoré ideš vyplácať, je taký ružový a suma sa ti prenesie do okienka a ďalej len odklikávaš a musáš mať X na úhrada záväzku a záväzok sa ti uhradí v KZ a zapíše do PD. Píše a sa to zložito, ale ak trošku Alfu poznáš tak ťa sama vedie

    Ja viem ako toto funguje v Alfe... Ja som sa pýtala na niečo iné....

    mzdy, odvody a evidencia záväzkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.