Zavrieť

Porady

TBC - verejne ohrozenie.

S kolegami v praci sa domnievame, ze kolega ma vazne chronickejsie ochorenie, ktore je nakazlive (pravdepodobne tuberkuloza), pricom pocas vykonu prace sme nuteni zdrziavat sa s nim v jednej miestnosti pocas celeho dna, kedze sedime v tej istej kancelarii.

Jedna sa vsak iba o domnienku, ako by ste nam poradili? Ako by ste postupovali v pripade, ze o svojej nemoci vie a ako v pripade, ze o nej nevie? Myslite, ze v pripade jeho vedomosti o chorobe by sa mohlo jednat dokonca o trestny cin?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Martuli, je to naozaj zhoda okolnosti, ze som to vyvesil na internet dnes a ze prave dnes to bolo v televizii. Navyse prave citam v tlaci, ze sa to vyskytlo na opacnom konci Slovenska. Ostanme pri tom, ze mame uz druhy mesiac iste indicie o tom, co som napisal, ver mi, ze to nepisem len tak. Nechcem nikomu ublizit ani ho nepravom obvinit, kedze nemame priamy dokaz a nie sme lekari ani sa nechcem vyjadrovat k jeho priznakom. Faktom je, ze choroba, ktoru som uviedol, bola diagnostikovana u clena jeho domacnosti este v januari t.r., cize by som bol rad, ak by sme sa vratili k mojej otazke a niekto sa ju pokusil zodpovedat bez ohladu na to, ci sa domnievame opravnene alebo nie. Vdaka.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    martinezko Pozri príspevok
    Martuli, je to naozaj zhoda okolnosti, ze som to vyvesil na internet dnes a ze prave dnes to bolo v televizii. Navyse prave citam v tlaci, ze sa to vyskytlo na opacnom konci Slovenska. Ostanme pri tom, ze mame uz druhy mesiac iste indicie o tom, co som napisal, ver mi, ze to nepisem len tak. Nechcem nikomu ublizit ani ho nepravom obvinit, kedze nemame priamy dokaz a nie sme lekari ani sa nechcem vyjadrovat k jeho priznakom. Faktom je, ze choroba, ktoru som uviedol, bola diagnostikovana u clena jeho domacnosti este v januari t.r., cize by som bol rad, ak by sme sa vratili k mojej otazke a niekto sa ju pokusil zodpovedat bez ohladu na to, ci sa domnievame opravnene alebo nie. Vdaka.
    Keby som ja mala tento problém, obrátila by som sa na http://www.uvzsr.sk/index.php?option...=118&Itemid=28, ako môžem postupovať ďalej. Vysvetlenie, usmernenie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked sa tato zavazna infekcna choroba vyskytla u clena jeho rodiny, urcite sa robili testy aj vsetkym clenom rodiny a ludom, co s chorymi boli v kontakte.

    Keby bol kolega chory, asi by lekari na to prisli a nedovolili mu chodit do prace a sirit dalej inf.chorobu.
    Asi sa bojis zbytocne...

    Ak by kolega bol chory a vedel o tom je to trestny cin.Ak mas podozrenie na pachanie trest. cinu, obrat sa na policiu

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Martinezko, beriem späť svoju poznámku, ak je výskyt u člena rodiny /o tom si nepísal v úvode/, potom je potrebné sa informovať na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva / je v každom krajskom meste a má svoju poradňu zdravia/.

    TBC - verejne ohrozenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.