Zavrieť

Porady

preddavkova daň-kam zapísať

Prosím Vás,doteraz som daň zo mzdy dávala do kolonky mzda,že vraj to nie je správne?Mám ich dať ako výdavok neovplyvnujúci základ dane?Ešte nemám účtovnú uzávierku spravenú.Dakujem,som pred porážkou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    dan
    Prosím Vás,doteraz som daň zo mzdy dávala do kolonky mzda,že vraj to nie je správne?Mám ich dať ako výdavok neovplyvnujúci základ dane?Ešte nemám účtovnú uzávierku spravenú.Dakujem,som pred porážkou.
    Ak sa bavíme v JÚ o dani zo mzdy , potom mzda, ak sa bavíme o preddavkoch na daň z príjmu, tak VNZD

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Maja bavíme sa o preddavkov zo mzdy ,ktoré sa aj posielajú na DU.
    Naposledy upravil Danielle369 : 26.02.06 at 08:11

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Do miezd sa zapisuje čistá mzda zamestnanca + odvody za zamestnaca + daň zamestnanca. Spolu to tvorí hrubú mzdu zamestnanca. Takže v JU je to kolonka Mzda.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    odvody za zamestnanca sa zapisuju do kolonky Platby do fondov poistenia, nie do kolonky Mzdy.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Na základe výpisu z bankového účtu sa bude účtovať uhradené poistné a daň v sústave jednoduchého účtovníctva nasledovne:

    1. úhrada do Sociálnej poisťovne, Zdravotných poisťovní, DU - odvody:

    Celú sumu do výdaja peňažných prostriedkov na bankovom účte a do “výdavkov vynaložených na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov celkom” a v členení na:

    – “mzdy” sumu xxx Sk, ktorá predstavujú poistné platené zamestnancom,

    – “platby do poistných fondov a garančného fondu” sumu yyy Sk, ktorá predstavujú poistné platené zamestnávateľom.

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Pouzivam program Pohoda 2006, kde mi poistne do fondov za zamestnanca a tiez poistne do fondov za zamestnavatela automaticky zauctuje do kolonky Platby do fondov poistenia. Poistne do fondov za zamestnanca mi zauctuje jednou sumou kde je zahrnute aj poistne platene zamestnancom a poistne platene zamestnavatelom. Preddavkovu dan z prijmov mi zauctuje do kolonky Mzdy.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    johny18
    Pouzivam program Pohoda 2006, kde mi poistne do fondov za zamestnanca a tiez poistne do fondov za zamestnavatela automaticky zauctuje do kolonky Platby do fondov poistenia. Poistne do fondov za zamestnanca mi zauctuje jednou sumou kde je zahrnute aj poistne platene zamestnancom a poistne platene zamestnavatelom. Preddavkovu dan z prijmov mi zauctuje do kolonky Mzdy.
    V Globálnom nastavení si musíš zmeniť predkontáciu a nastaviť to tak, aby platby do fondov zamestnanec ti účtovalo do miezd.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.