Zavrieť

Porady

Kapitalizácia úrokov

Dobrý večer.
Potreboval by som pomoc jednej veci: majiteľ s.r.o. otvoril viacerých účtov v ČSOB, okrem iného aj Firemnú kreditnú kartu. Ako prvý zápis na výpise je kapitalizácia úrokov - 8,07 €,
( úroky 0,07 €. )Zostatok na účte -8,07 €. Druhý čerpanie úveru -0,07 €, zostatok -8,07. Poradte mi prosím ako to zaúčtovať v PU. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Korihugo Pozri príspevok
    22.9.2012 splátka úveru 0,00 €
    kapitalizácia úrokov -8,07 zostatok ?
    suma: 0,07 úroky: 0,07........žiadna zmena, úroky 0,07, žiadna splátka, zosttaok -8,07

    21.9.2012 čerpanieúveru - 0,07............splátka úroku 562/231
    kapitalizácia úrokov - 8,07 zostatok ?...........bude sedieť, podľa mňa blbo pomenované, správne 8 je zosttaok z čerpania +0,07 sú úroky

    20.9.2012 splátka úveru 15.00 (to je z rid.účtu ) r.účet 261/221, kred.karta-učet..231/261
    -8,00 zostatok..................sedí, bude na 231 DAL

    31.8.2012 čerpanie úveru -23,00 ?................toto je čerpanie, asi nákupom, použitím, alebo stiahli poplatok za zriadenie karty, netuším.......................... 518/231, napr. ked zistíš účel použitia 23 EUR, potom zostatok sedí a bude na 231DAL
    - 23,00 zostatok
    Vie, že som dlhý, ďakujem
    to je výpis z kreditnej karty?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najskôr si prečítaj všeobecné podmienky k tej kreditnej karte.
    zo zadania netuším, prečo by stiahli také úroky, kde je ten úver a v akej výške?

    Korihugo je offline (nepripojený) Korihugo

    Korihugo
    Preto som sa pozastavil, lebo naraz otvoril 4 účty v ČSOB. 1. riadny, 2. kontokorent.3. úver dlhodobý. 4. firemná kreditná karta. Tá kapitalizácia úrokov čo je na výpise firemnej karty mi nechýba ani z jedného účtu. Dokonca ani čerpanie úveru v druhej položke. Splátka úveru už áno, z riadneho účtu. Všetky výpisy mi sedia. Neviem odkiaľ to stiahla banka. Ale zajtra prečítam ešte raz zmluvu.
    Výpis vyzerá takto: 22.9.2012 splátka úveru 0,00 €
    kapitalizácia úrokov -8,07 zostatok ?
    suma: 0,07 úroky: 0,07

    21.9.2012 čerpanieúveru - 0,07
    kapitalizácia úrokov - 8,07 zostatok ?

    20.9.2012 splátka úveru 15.00 (to je z rid.účtu )
    -8,00 zostatok

    31.8.2012 čerpanie úveru -23,00 ?
    - 23,00 zostatok
    Vie, že som dlhý, ďakujem

    Korihugo je offline (nepripojený) Korihugo

    Korihugo
    Myslím že som to pochopil. Je to vlastne krátkodobý úver so samostatným bankovým účtom a výpismi. Ďakujem veľmi pekne.

    Korihugo je offline (nepripojený) Korihugo

    Korihugo
    Myslím že som to pochopil. Je to vlastne krátkodobý úver so samostatným bankovým účtom a výpismi. Ďakujem veľmi pekne. Áno, je to výpis z kreditnej karty.

    Kapitalizácia úrokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.