Zavrieť

Porady

Lepenie keramickeho obkladu na stary obklad

Ahojte poradac. Mam taku otazku kpil som byt , v kupelni je keramicky obklad podla majitela ma asi 2 roky .Problem je ten ze obkladacky su nalepene dost na krivo niektore , troska vycnievaju oproti inym asi to robil sikovny majster ,,,,Chcel by som na to nalepit novy obklad da sa to spravit aj tak ze na stare nalepim novy ??? je nejake riesenie okrem toho zbyt ich dole ????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak dobre držia, stačí zbrúsiť drobné nerovnosti plochým diamantovým kotúčom a dá sa lepiť napr. Ceresitom CM 16, oplatí sa to iba za predpokladu, že celkove je plocha rovná vo všetkých smeroch.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    michalst Pozri príspevok
    Ahojte poradac. Mam taku otazku kpil som byt , v kupelni je keramicky obklad podla majitela ma asi 2 roky .Problem je ten ze obkladacky su nalepene dost na krivo niektore , troska vycnievaju oproti inym asi to robil sikovny majster ,,,,Chcel by som na to nalepit novy obklad da sa to spravit aj tak ze na stare nalepim novy ??? je nejake riesenie okrem toho zbyt ich dole ????
    NO ak sú staré krivé, tak aj tie, čo na ne nalepíš budú krivé, nie?

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    urob presne ako vraví Braňo , tamto ani dobre nevyzerá, zmenšíš si priestor, môžu ti opadávať...jednoducho nič neušetríš, len si v buducnosti narobíš problémy.

    a ešte si počítaj...
    http://www.porada.sk/t130732-lepenie...na-obklad.html

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Okrem toho, čo bolo písané hore nič neušetríš, lebo lepidlo obklad na obklad je drahé jak ďas.A ak je to lepené na umakarte, tak tam je niekedy zázrak to polepiť, aby to bolo rovné. Umakart síce na pohľad vyzerá rovno(lebo je hladký) ale v 90% prípadoch je krivý.

    michalst je offline (nepripojený) michalst

    michalst
    Tak asi bude najlepsie ich dat poobijat a dat nove , A cim a ako je podla vas najvyhodnejsie vyrovnat dokryvenu stenu ??? Sadrokarton sa mi zda byt dost nakladny , nejako dorovnat skoky na tvarniciach stierkou ????

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak to osekáš a máš porobeton, dá sa aj obrúsiť pílkovým brusákom...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja som tiež dával nové na staré,použilo sa lepidlo Ceresit CM ale číslo si nepamätám,ale určite bolo silnejšie ako len obyčajné.A ak použijete adhézny mostík (ja som ani nedával),tak sa nemusíte báť ničoho.Držia ako šľak.Strhávať staré je za trest.
    220870 CM 12 a vyššie.

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    Ja by som asi tiež tie staré dal preč. Kto vie akou kvalitou tam držia? Pre istotu by som ich demontoval teraz ako dával rovno na ne nové. Čo potom keď po roku dvoch začnú odpadávať? podľa mňa tak predídeš zbytočným problémom. Ale ak veríš v kvalitu práce pôvodných majstrov tak len smelo do toho ....

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    oondrejj Pozri príspevok
    Ja by som asi tiež tie staré dal preč. Kto vie akou kvalitou tam držia? Pre istotu by som ich demontoval teraz ako dával rovno na ne nové. Čo potom keď po roku dvoch začnú odpadávať? podľa mňa tak predídeš zbytočným problémom. Ale ak veríš v kvalitu práce pôvodných majstrov tak len smelo do toho ....
    Skúsiť možné je,ak budú však dobre držať,tak je to zbytočné.

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    My akurát rekonštruujeme kúpelňu a musím povedať, že pôvodné obkladačky držia po 23 rokoch dobre, a pán majster využil možnosť lepiť nové na staré. Hoci je lepidlo drahšie, ale toho bordelu tam bolo (a celý dom mám ako mesačnú krajinu, ešte šťastie, že nábytok sa mi podarilo ako tak prikryť) až-až kvôli prerábke elektriky a vodovodných potrubí, a vynášala sa von i stará dlažba, lebo tá dobre nesedela a aj preto, že sme potrebovali znížiť podlahu. Teraz sa to tak bežne robí a nie je s tým problém, akurát priestor kúpelne sa o trošičku zmenší. Ale pri veľkej kúpelni to nevadí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.