Zavrieť

Porady

Vyhlásenie

Ahojte,mám otázočku.Chcem zamestnať človeka na DvP, ktorý stratil nedávno zamestnanie a má šancu,že o nejaký čas by si našiel zase trvalé zamestnanie.Ak by teraz u mna podpísal vyhlásenie,že si uplatňuje nárok na nezdaňiteľnú časť u mňa,a potom by si našiel trvalú prácu mohol,čo potom?Dobre tomu rozumiem,že podpísať u mňa to vyhlásenie by pre neho nebolo moc výhodne,ak by si potom našiel trvalé zamest.nemohol by si už tento nárok nikde inde uplatňiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína Horská
    Ahojte,mám otázočku.Chcem zamestnať človeka na DvP, ktorý stratil nedávno zamestnanie a má šancu,že o nejaký čas by si našiel zase trvalé zamestnanie.Ak by teraz u mna podpísal vyhlásenie,že si uplatňuje nárok na nezdaňiteľnú časť u mňa,a potom by si našiel trvalú prácu mohol,čo potom?Dobre tomu rozumiem,že podpísať u mňa to vyhlásenie by pre neho nebolo moc výhodne,ak by si potom našiel trvalé zamest.nemohol by si už tento nárok nikde inde uplatňiť?
    Prečo by nemohol? Ak nastúpi do TPP, potom podpíše v novom zamestnaní. Nemôže mať naraz dvakrát a viac podpísané,ale jedno môže podpísať.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ide o to, že ak si teraz podpíše vyhlásenie u Teba pri DVP, neznamená to, že toto vyhlásenie platí automaticky na celý rok. Keď by sa zamestnal, jednoducho si u Teba pri tej DvP zapíše do vyhlásenia zmenu a začne si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku u nového zamestnávateľa.
    Takže to znamená,že bez problémov môže u mňa podpísať vyhlásenie pri DvP a nemusí v tomto prípade platiť daň, potom ak by nastúpil na TPP môže si ho uplatniť znovu?Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Presne tak. Ak je jeho odmena z dohody nízka,nižšia ako nezdaniteľná časť alebo rovná,tak áno.
    Naposledy upravil Tweety : 10.02.06 at 07:28
    Katarína Horská
    Ďakujem za
    Ešte ak sa môžem spýtať, ako mám vypísať toto vyhlásenie,ak som nastúpila do svojho prvého zamestnania,slobodná a nemám žiadne deti.Je tam toho veľa a neviem čo vyplniť a čo nevypniť?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarína Horská
    Ešte ak sa môžem spýtať, ako mám vypísať toto vyhlásenie,ak som nastúpila do svojho prvého zamestnania,slobodná a nemám žiadne deti.Je tam toho veľa a neviem čo vyplniť a čo nevypniť?
    Tak v prvom rade, Priezvisko....., Oddiel I.- a,b, uplatňuješ, neuplatňuješ-
    nehodiace sa škrtneš, takisto 1,2, II, ti celé potom podpíšeš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.