Zavrieť

Porady

Mzdy - do záväzkov?

Ahojte, veľmi by som prosila o radu.
Vediem manželovi JÚ. Mňa zamestnáva na DVP. Ako sa účtujú tieto mzdy? Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
- ČM – mzdy – VOZD,
- Daň – mzdy – VOZD,
- Poistné – poistné – VOZD.

Teraz som na pochybách. Mali sme vždy k 1. nasledujúceho mesiaca zaúčtovať mzdy ako záväzok voči zamestnancovi a keď sú mzdy aj odvody vyplatené, tak ako úhradu záväzku? Už som z toho načisto domotaná.
Veľmi pekne vopred ďakujem za rady.
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana2
    Ahojte, veľmi by som prosila o radu.
    Vediem manželovi JÚ. Mňa zamestnáva na DVP. Ako sa účtujú tieto mzdy? Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
    - ČM – mzdy – VOZD,
    - Daň – mzdy – VOZD,
    - Poistné – poistné – VOZD.

    Teraz som na pochybách. Mali sme vždy k 1. nasledujúceho mesiaca zaúčtovať mzdy ako záväzok voči zamestnancovi a keď sú mzdy aj odvody vyplatené, tak ako úhradu záväzku? Už som z toho načisto domotaná.
    Veľmi pekne vopred ďakujem za rady.
    Zuzana
    Na základe výplatnej listiny musíš mzdy a príslušné odvody zapísať do knihy záväzkov . Pri ich úhrade a účtovaní , odpíšeš zo záväzkov . Tým sa Ti vynulujú .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
    - ČM – mzdy – VOZD,
    - Daň – mzdy – VOZD,
    - Poistné – poistné – VOZD.


    Zuzana[/quote]



    Účtovanie úhrad máš správne .

    Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

    Zuzana2
    A keď sme to doteraz - za tri roky nerobili ako úhradu záväzkov, ale tak, ako som napísala, čo s tým?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana2
    A keď sme to doteraz - za tri roky nerobili ako úhradu záväzkov, ale tak, ako som napísala, čo s tým?
    No čo už , myslím že to nebude nič strašné . Ale teraz už daj na to pozor . Ak účtuješ v JÚ do výdavkov si to uplatnila pri úhrade , čiže ZD sa tým nemení že to nebolo zapísané v záväzkoch . Možu Ti to vytknúť, ale čo už s tým spravíš . Dôležité je aby si to zapisovala už od teraz , ako si sa to dozvedela .

    Mzdy - do záväzkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.