Zavrieť

Porady

Upomienka - vyzva na zaplatenie

Prosim, viete mi niekto poradit, kolko dni (lehotu) mam zo zakona cas na zaplatenie sumy po vyzve? Dnes som dostal vyzvu do schranky (nedoporucene!) k zaplateniu 160 EUR od nejakej spolocnosti SAFinvestment. V nej sa ani nepise predmet dlzoby (iba ze sa jedna o AXu), ani za ake obdobie dlzim, iba cislo uctu, kam to mam zaplatit. Dnes je 30.11. piatok a chcu to mat zaplatene do pondelka 3.12. Samozrejme, tucnymi pismenami sa vyhrazaju exekuciou a dalsimi pravnymi krokmi. Je toto pravne konanie? Je mozne, aby niekto chcel zaplatit peniaze do 3 dni vratane vikendu? Prosim, ak viete niekto odpoved alebo ako postupovat dalej, budem velmi vdacny.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Skontaktuj sa s nimi otvorene, najlepsie telefonicky, potom na potvrdenie pisomne, alebo majlom a vyziadaj si udaje na zaklade ktorych pytaju od teba platbu. Bez toho by som nedal ani cent. Asi si niekomu nieco dlzil a dotycny pohladavku postupil SAF Investment, ale musia Ti povedat, zaco je dlzna suma. Taku obalku s cislom uctu Ti do schranky totiz mozem hodit aj ja.

    Tiez by som zavolal do AXA a spytal sa aku voci Tebe vedu pohladavku. Potom to budes mat potvrdene z dvoch stran. Proste otvorene komunikuj a vsetko sa vyriesi. Ak tam narok voci Tvojej osobe je, tak otvorena komunikacie len pomoze a ak nie, tak sa to rychlo dozvies a celu vec uzavries.

    PS: Nezmenil si niekedy adresu a nezabudol si to niekomu oznamit? Mne sa to stalo a potom som mal dve exekucie. Jedna nastastie bola neplatna, lebo som predlozil doklady, Druha (nedoplatok na soc poisteni) z roku 1997 !!!! . Nastastie to boli iba smeti, takze v mojom pripade nic vazne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jojoleone Pozri príspevok
    Prosim, viete mi niekto poradit, kolko dni (lehotu) mam zo zakona cas na zaplatenie sumy po vyzve? Dnes som dostal vyzvu do schranky (nedoporucene!) k zaplateniu 160 EUR od nejakej spolocnosti SAFinvestment. V nej sa ani nepise predmet dlzoby (iba ze sa jedna o AXu), ani za ake obdobie dlzim, iba cislo uctu, kam to mam zaplatit. Dnes je 30.11. piatok a chcu to mat zaplatene do pondelka 3.12. Samozrejme, tucnymi pismenami sa vyhrazaju exekuciou a dalsimi pravnymi krokmi. Je toto pravne konanie? Je mozne, aby niekto chcel zaplatit peniaze do 3 dni vratane vikendu? Prosim, ak viete niekto odpoved alebo ako postupovat dalej, budem velmi vdacny.
    ...klikni a čítaj ...

    http://www.porada.sk/t188100-pred-ex...ci-2012-a.html

    alebo

    http://www.google.sk/search?client=o...w=1332&bih=621

    Upomienka - vyzva na zaplatenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.