Zavrieť

Porady

Turnusové/smenové/ kalendáre vs nárok na dovolenku

Ahojte,

viete mi poradit, ako vypocitat zamestnancom, ktori pracuju na zaklade smenovych kalendarov, narok na dovolenku?

Okruh problemov:
- nastupi v priebehu roka
- mzdarka vzdy nevie smenovy kalendar na cely rok dopredu
- smeny su nepravidelne /napr. 6 hod., 12 hod., volno, volno, 7,5 hod., 9 hod., volno, volno atd.../
- pri zmene smenoveho kalendara v priebehu kal. roka
- cast roka pracoval na zaklade zakladneho 5 - dnoveho 8 hod./den a cast podla smenoveho kalendara
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dadena je offline (nepripojený) Dadena

    Dadena
    Treba si pozrieť presne zákonník práce, ale nevidím dôvod prečo by odpracované hodiny mali dopad na nárok dovolenky. Napríklad, ak Vám zamestnanec nastúpi k 01. 07. a podľa zápočtového listu (odpracovaných rokov) má nárok na 25 dní (ak nemáte vo Vašich interných predpisoch určený vyšší nárok), tak sa mu vypočíta pomerná čiastka, a to 25 : 12 (počet mesiacov v roku) = 2,08 x 6 (počet mesiacov od nástupu do konca roka) = 12,48. Čiže za predpokladu, že bude pracovať do konaca roka má daný zamestnanec nárok na 12,5 dňa dovolenky.

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Ingrid, viem vy chcete ak má smenu 6hod, a potom 12hod. a má čerpanie RD koľko hodín mu dať na RD áno? Nárok na RD sa mu nekráti to je jasné ,ale oni majú dodržaný 40 hod.týždenne ? Tak potom ak v týždni má 4 dni ,ktoré vždy odpracuje x hodín : počtom dní je hodnota na jeden deň a RD toľko hodín asi len takto . ,lebo ak by sme dali RD hodín toľko koľko má na prípadnú smenu tak by som si vybrala vždy tak kde mám prácu najdlhšie či nie?

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    A čo majú napísané v pracovnej zmluve? Tam predsa musí byť uvedený pracovný úväzok.

    7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

    7Ingrid7
    Dakujem za odpovede

    Napriklad jedna firma ma denny uvazok 10,716 hod.

    A jedna smena pracuje nasledovne:

    - dva dni 10,716 h. a dva dni volno a takto sa im to strieda cely rok

    V tejto firme maju zakladny tyzdenny uvazok 37,5 hod.

    Turnusové/smenové/ kalendáre vs nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.