Zavrieť

Porady

ekonómka - pohovor

Ahojky bola by som veľmi rada keby mi poradíte.. zajtra idem na pohovor za ekonómku.. potrebujú absolventky, ktoré majú základy účtovníctva a ekonomiky.. preto sa pýtam, čo také si mám zopakovať? :p dúfam, že poradí niekto ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neopakuj si nič, pekne sa vyspi, slušne sa obleč, prípadne nejaké frázy z jazyka AJ či NJ

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Liduška..
    to je jasné, vyspím sa dobre aj sa pekne oblečiem. A aj sa celkom teším na pohovor, čo sa nestáva často..
    Inzerát znel, že hľadáme čerstvé absolventky. Som tam napísala sms.. neskôr mi ten pán zavolal a opýtal sa či viem pracovať na PC a či ovládam základy ekonomiky a účtovníctva.. ja že áno.. tak sme sa dohodli.. nechcem vyzerať hlúpo, keď sa niečo opýta a ja nebudem vedieť odpovedať..

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak sa nestresuj, ak ti otázka nesadne, tak s úsmevom povieš, že ti otázka nesadla, že si mierne pod stresom a že ovládaš základy, ostatné sa rýchlo doučíš. Ked si veríš, najskôr ho musíš presvedčiť, že máš o prácu záujem a chuť učiť sa - ostatné príde samo.
    Hádam by si teraz nechcela trénovať prácu v exceli ap.
    ale samozrejme musíš vedieť že je to na tabuľky
    aby si vedela zareagovať že existuje windows, excel, Word ap.
    a čo je Suvaha a VZaS-Výkaz ziskov a strát ap.
    aké existuju doklady.... v ekonomike firmy...
    ale keby aj nie, s úsmevom zvládneš všetko
    tak ti držím palce.
    a skús odpovedať aj protiotázkou - čo od teba očakávajú?
    Naposledy upravil KEJKA : 26.02.06 at 21:18 Dôvod: preklepy a vysvetlivka ku skratke

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    nestresujem vôbec.. a úsmev je veru u mňa na prvom mieste Word, excel, powerpoint, outlook, internet.. to všetko ovládam.. a to miesto chcem naozaj a učiť keby si len vedela akú mám chuť.. no a doklady? VPP, PPD a potom faktúry, úvery, zamestnanci, mzdy.. to všetko viem.. aj číselká
    a niečo by som dokázala aj zaúčtovať..
    A čo je úvaha.. to neviem.. učila som sa len o súvahe.. to je to isté? hmm? A VZaS tiež neviem.. aká je to skratka.. a ďakujem, že držíš palčeky.. fakt už sa mi nechce byť doma bez robotky, ver nie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Si skvelá... a tie preklepy som opravila.
    tak napíš zajtra ako si dopadla - večer si prečítam

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Puuusinka
    nestresujem vôbec.. a úsmev je veru u mňa na prvom mieste Word, excel, powerpoint, outlook, internet.. to všetko ovládam.. a to miesto chcem naozaj a učiť keby si len vedela akú mám chuť.. no a doklady? VPP, PPD a potom faktúry, úvery, zamestnanci, mzdy.. to všetko viem.. aj číselká
    a niečo by som dokázala aj zaúčtovať..
    A čo je úvaha.. to neviem.. učila som sa len o súvahe.. to je to isté? hmm? A VZaS tiež neviem.. aká je to skratka.. a ďakujem, že držíš palčeky.. fakt už sa mi nechce byť doma bez robotky, ver nie
    Tak potom "zlom väz" a dohodni sa na dobrej zmluve. A daj vedieť ako to dopadlo. Veľa šťastia. :p :p

    Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

    Puuusinka
    Lidka dakujem za pochvalu si ma moc potešila.. neviem to presne definovať.. ale viem, že na jednej strane MD sú aktíva a na druhej D pasíva a všetko to musí sedieť a v Dal sa dopĺna a dopočítava ZImanie
    A účet ziskov a strát? to neviem.. júúúj keby ste vedeli ako som sa ja už nachodila na pohovory a všade neúspešne, ale hovorí sa všetko zlé je na niečo dobré.. a teraz vôbec nestresujem.. som úplne v kľude.. a budem aj tam.. sa snažiť dobre zapôsobiť.. som rada, že mi držíte palčeky.. určite Vám dám vedieť.. ale dúfam, že si ma vyberú..

    Melnik ďakujem.. dúfam, že ho zlomím

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ti to pomôže, tak to druhé sú náklady a výnosy povedzme, že štrukturované
    je tam výsledok hospodárenia firmy, ktorý musí súhlasiť s výsledkom hospodárenia v súvahe.
    A namiesto aktív teraz používaný pojem je majetok a namiesto Pasív je pojem
    Vlastné imanie a záväzky.
    Tak sa drž.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Puuusinka
    Liduška..
    to je jasné, vyspím sa dobre aj sa pekne oblečiem. A aj sa celkom teším na pohovor, čo sa nestáva často..
    Inzerát znel, že hľadáme čerstvé absolventky. Som tam napísala sms.. neskôr mi ten pán zavolal a opýtal sa či viem pracovať na PC a či ovládam základy ekonomiky a účtovníctva.. ja že áno.. tak sme sa dohodli.. nechcem vyzerať hlúpo, keď sa niečo opýta a ja nebudem vedieť odpovedať..
    Pár-krát som v minulosti absolvoval niečo podobné z pozície záujemcu o prácu a tiež pár-krát z tej druhej pozície "nádejného zamestnávateľa". Rozhodne by som odporúčal prezentovať korektnosť a ochotu z Tvojej strany po rozvoji ("viem čo viem, čo bude treba v rámci pracovnej pozície a požiadaviek doštudujem"). Veď ako sa žartom aj vážne vraví: do smrti sa učíme a sprostí zomierame. A nie je to pravda? Veď aj tu na Porade sa denne niečo učíme a pochybujem, že nejaký poraďák vie s kľudným svedomím prehlásiť, že vie všetko. Tak toho by som ozaj rád videl!!!
    Možno by som aj Poradu spomenul - ako jeden zo zdrojov Tvojich informácií a snahe o rast. Myslím, že by to mohli oceniť.
    Pre začiatok od Teby chcú základy. A tie zrejme máš.
    Daj vedieť ako bolo.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Neboj sa, ktovie či ten, čo bude rozhodovať o Tvojom prijatí vie toho veľa o účtovníctve. Veľmi dôležitý je prvý dojem a stisk ruky.
    Ty takto nabitá energiou a chuťou pracovať ho určite urobíš! A tiež je dobré vedieť niečo o firme a dať to aj najavo. Veeeeľmi Ti držím palce

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Puuusinka
    oki Liduš ďakujem.. dúfam, že to zvládnem
    No čo Puuusinka,nezadarilo sa? Neboj ak to nevyšlo,predsa to
    nebola jediná firma na Slovensku.
    Skúšaj ďalej a nenechaj zvedavých poraďákov bez toho,aby
    si oznámila dobrú správu."Prijali maaaaaaaaaaa."

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.