Zavrieť

Porady

FO s príjmami v ČR a SR

Prosím o radu, keď podnikateľ-FO má príjmy z podnikania v SR+ČR, tu si platí odvody, aké daňové priznanie traba podať? Kurzom sa prepočítajú príjmy v ČR, alebo len zaplatená daň v ČR, lebo mi tvrdil, že si musí podať priznanie aj v ČR. Pekne ďakuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezia18 je offline (nepripojený) terezia18

    terezia18
    JDM
    Prosím o radu, keď podnikateľ-FO má príjmy z podnikania v SR+ČR, tu si platí odvody, aké daňové priznanie traba podať? Kurzom sa prepočítajú príjmy v ČR, alebo len zaplatená daň v ČR, lebo mi tvrdil, že si musí podať priznanie aj v ČR. Pekne ďakuje.

    Ak má podnikateľ FO českú živnosť, musí si podať daňové priznanie v Českej
    republike. Musí tam účtovať v podvojnom účtovníctve ako zahraničná osoba.
    Potom české príjmy a české výdaje prepočíta kurzom NBS k 31.12.2005 a pripočíta ich k slovenským príjmom a výdajom a spolu zapíše do daňového priznania do paragrafu 6. Daň zaplatenú v ČR tiež prepočíta a a riadi sa metodou dane uznanej na zápočet daňové priznanie riadok č.82.
    Podotýkam, že by bolo vhodné aby aj na Slovensku viedol podvojné účtovníctvo.

    terezia18 je offline (nepripojený) terezia18

    terezia18
    Ak FO podnikateľ nemá českú živnosť tak nemusí podať daňové priznanie v Českej republike. Príjmy prepočíta kurzom dňom vyplatenia a zdaní ich spolu
    so slovenskými.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    Pre TEREZIA 18:
    Milá Terezka, on má živnosť českú aj slovenskú, robí si daňové priznanie v SR aj ČR, to v Čechách ma nezaujíma, len by som chcela poradiť, ako správne vyplniť slovenské daň.priznanie. Musí si teda prepočítať kurzom /akým/ príjmy z čiech, prepočítať aj zaplatenú daň v čechách? Nie je mi to vôbec jasné.... ďakujem

    Prosím, poraďte, horí to ďakujem
    Naposledy upravil JDM : 02.03.06 at 10:52 Dôvod: ....horí....

    FO s príjmami v ČR a SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.