Zavrieť

Porady

Do koľkých dní sa treba po prijatí DIČ prihlásiť?

Dobrý deň, zaujímalo by ma, do koľkých dní najneskôr sa treba po prijatí DIČ prihlásiť (som začínajúca živnostníčka). Poštou prišlo, no ja som momentálne odcestovaná a neviem, aké to je akútne.

Ďakujem za rady a prajem príjemný večer.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    DIČ predsa ti vydal DÚ, chceš sa hlásiť ako platiteľ DPH? alebo prečo ešte raz DÚ....
    a ZP si bola povinní do 8. dní od nadobudnutia ŽO.....
    podnikateľský účet pri jeho zriadení, nie je obmedzený časovým intervalom.....ak účet ešte teraz nepotrebuješ, nemusíš ho mať......

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Na zdravotnú poisťovňu aj SP do 8 dní od Oprávnenia, nie od pridelenia DIČ. Zdravotnú poisťovňu je možné hneď cez JKM urobiť, len ich treba o to požiadať.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Keď Ťa prihlásia oni na DÚ už nemusíš chodiť. Čakaj kartičku.

    Kalabasa je offline (nepripojený) Kalabasa

    Kalabasa
    Do zdravotnej poisťovne, na daňový úrad, vytvoriť si podnikateľský účet.. proste všetko čo je potrebné po prijatí DIČ vykonať. Nie som v tom zbehlá, takže si nie som istá, či to vôbec pochopiteľne vysvetľujem.. snáď aspoň trošku áno

    Kalabasa je offline (nepripojený) Kalabasa

    Kalabasa
    Oh, ďakujem za toľko reakcií! Čo by som si bez vás počala. Na živnostenskom úrade som si založila živnosť v piatok, včera som si bola vyzdvihnúť osvedčenie. Pri zakladaní mi povedali, že ma prihlásia do zdravotnej poisťovne a aj na daňový, no vraveli mi, že ohľadom platenia za zdravotné sa budem musieť ísť do poisťovne dohodnúť (či budem platiť príkazom, poukážkou..). Neviem však, koľko času na to mám. No a dokonca ani neviem, či na ten daňový musím alebo nemusím ísť. Platcom DPH nechcem byť. Znamená to teda, že tam momentálne ísť nemusím? Baby som z toho blb

    Kalabasa je offline (nepripojený) Kalabasa

    Kalabasa
    Aha, ďakujem a náhodou neviete, ako to je s tou zdravotnou? (ospravedlňujem sa za hlúpe otázky..)

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Priznám sa, že presne neviem, ale mali by Ti poslať nejaké oznámenie na aký účet a s akým VS budeš uhrádzať platby. Možno by som tam zavolala. Ja väčšinou riešim PO, nie FO, tak neviem presne ako toto funguje.. Ale možno niekto iný napíše postup.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    vs na zp bude tvoje rodné číslo, ks:3558 a šs: rrrrmm alebo mmrrrr podľa toho v akej si registrovaná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.