Zavrieť

Porady

Ukončenie pracovného pomeru v dočasnej štátnej službe počas rizikového tehotenstva

Bola som v dočasnej štátnej službe uzatvorenej podľa služobnej zmluvy najdlhšie do 14.8.2012. Vo februári 2012 som nastúpila na PN z dôvodu rizikového tehotenstva a následne na materskú dovolenku (august 2012). Koncom augusta 2012 mi prišlo oznámenie o ukončení prac.pomeru k 14.8.2012 (výberové konanie nebolo vyhlásené), jednoducho mi nepredĺžili zmluvu. Je to v poriadku keď som už v tom čase bola na materskej dovolenke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, je to v poriadku, kedze islo o zmluvu na dobu urcitu, ta skoncila dohodnutym dnom.
    Bez ohladu na to, ze si bola v tom case na materskej, PNke alebo v praci.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 17
    (1) Dočasná štátna služba je štátna služba na určitú dobu.

    ty si nedostala vypoved ale uplynula ti dohodnuta doba

    Evelyn11 je offline (nepripojený) Evelyn11

    Evelyn11
    A nemal zamestnávateľ (štátna spáva) povinnosť vyhlásiť výberové konanie v priebehu trvania dočasnej štátnej služby?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Evelyn11 Pozri príspevok
    A nemal zamestnávateľ (štátna spáva) povinnosť vyhlásiť výberové konanie v priebehu trvania dočasnej štátnej služby?
    To je na nom, mozno uz tuto poziciu nepotreboval dalej obsadzovat.
    A mozno to vyberove konanie urobil.
    S ukoncenim tvojej zmluvy to nijako nesuvisi.

    Evelyn11 je offline (nepripojený) Evelyn11

    Evelyn11
    A môžem byť takmer 4 roky stále iba v dočasnej štátnej službe? Počas tohto obdobia som menila pozície a predlžovali mi pracovnú zmluvu tým spôsobom, že starú ukončili a novú som podpísala.
    Mimochodom ďakujem za odpovede.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Vyzera to tak, ze ano, ak si vzdy podpisala novu docasnu st. sluzbu .....

    § 18
    Dočasná štátna služba


    a) štátneho zamestnanca vo verejnej funkcii trvá po dobu vykonávania tejto funkcie,
    b) štátneho zamestnanca vo funkcii štatutárneho orgánu, ktorý bol vymenovaný do funkcie podľa osobitného predpisu, trvá po dobu vykonávania tejto funkcie,
    c) štátneho zamestnanca podľa § 6 ods. 7 trvá po dobu vyslania podľa osobitného predpisu, 16)
    d) odborníka ústavného činiteľa trvá počas výkonu funkcie toho, pre koho plní úlohy,
    e) štátneho zamestnanca, ktorý zastupuje štátneho zamestnanca podľa § 17 ods. 3 písm. a) alebo podľa § 17 ods. 4 písm. a), trvá, pokiaľ trvá dôvod na zastupovanie,
    f) štátneho zamestnanca prijatého podľa § 17 ods. 3 písm. b) trvá najviac šesť mesiacov,
    g) odborníka, ktorý je dočasne potrebný na plnenie úloh štátnej služby, trvá po dobu dohodnutú v služobnej zmluve.

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Viete mi prosím uviesť, podľa akého zákona môžem ukončiť pracovný pomer, ak som zamestnaný v dočasnej štátnej službe v skúšobnej dobe 3 mesiace? Je možné skončenie PP bez udania dôvodu okamžite, alebo je tam nejaká lehota?
    Ďakujem.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak mas pisomne dohodnutu skusobnu dobu a si v statnej sluzbe podla zakona c. 400/2009 o statnej sluzbe, v sulade s §120 sa na tvoj statnozamestnanecky pomer vztahuje aj §72 zakonnika prace

    Ukončenie pracovného pomeru v dočasnej štátnej službe počas rizikového tehotenstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.