Zavrieť

Porady

Tepelný most pod dverami

Zdravím poraďáci, mojou nedôslednosťou som spravil chybu pri stavbe našeho domu a to, že som "fugu" pod vchodovými dverami a dverami na terasu potiahol poter až po exteriér...nevyplnil som medzeru napr. ytongom a tým mi vznikol tepelný most...mám podlahové kúrenie...rád by som tento problém vyriešil zatial dočasne, ankoľko nemám ešte navážku a porobené chodníky...nalepil som na exteriérovú stranu tvrdený polystyrén, tak snáď sa mi podarilo eliminovať most...prosím dá sa to riesšiť aj inak ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zknihy je offline (nepripojený) zknihy

    zknihy
    pepa78 Pozri príspevok
    Zdravím poraďáci, mojou nedôslednosťou som spravil chybu pri stavbe našeho domu a to, že som "fugu" pod vchodovými dverami a dverami na terasu potiahol poter až po exteriér...nevyplnil som medzeru napr. ytongom a tým mi vznikol tepelný most...mám podlahové kúrenie...rád by som tento problém vyriešil zatial dočasne, ankoľko nemám ešte navážku a porobené chodníky...nalepil som na exteriérovú stranu tvrdený polystyrén, tak snáď sa mi podarilo eliminovať most...prosím dá sa to riesšiť aj inak ?

    Ďakujem
    Vyrež pod prahom a odizoluj.

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    pokiaľ to plánuješ robiť ešte teraz v zime tak som niekde čítal aj o nejakej penovej izolácii čo sa na dvere respektíve pod prah nalepi. Najčastejšie asi dávajú montážnu penu. Keď pohľadáš nájdeš aj takú, čo sa bude dať využiť aj pri súčasných teplotných podmienkach. Po prípade tá pena čo sa nalepuje, tá sa dá použiť aj nižších teplotách, avšak nesmie byť medzera medzi dverami a betonom veľká.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    zknihy Pozri príspevok
    Vyrež pod prahom a odizoluj.
    Buď tak alebo spojiť ten tvrdený polystyrén so zateplovákom,ak sa ešte dá.

    Tepelný most pod dverami

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.