Zavrieť

Porady

Noteboo s WiFi + USB WiFi

Mám jeden notebook s integrovaným WiFi. Pretože načítavanie stránok sa mi zdá pomalé, pripojil som k NB USB Wi-Fi kľúč, ktorý sa bez problémov (pod Win7) inštaloval... a zdá sa mi lepšia odozva, rýchlejšie načítavanie stránok.

Moja otázka - môžu tieto dve WiFi fungovať vedľa seba, či treba odstaviť pôvodné wifi notebooku ? Je dokázané, že pridané wifi môže byť prospešné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... tak som skúsil aktualizáciu ovládača - skončilo hláškou, že jeho softvér je aktuálny (mám Atheros AR5B97 Wi-Net-Adapt)

    ... USB je 802.11 W-Lan Card....

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Áno.Preinštalovať ovládač na wifi kartu v NTB.Skús si nainštalovať Super ovládač alebo Driver Genius.Po nainštalovaní aktualizuj program a spusť sken.
    http://www.superovladac.sk/
    http://www.driver-soft.com/

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Teoreticky: obe WiFi by fungovať vedľa seba mohli (každá by mala mať svoju MAC adresu), ale výhoda by z toho nebola žiadna _ net by sa nezrýchlil. Pokiaľ sa ti nepodarilo "rozhýbať" riadne integrovanú WiFi - deaktivuj ju a používaj USB. Noťas sa potom "prestane" zaoberať odstaveným a bude primárne prijímať z USB WiFi.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    misoft Pozri príspevok
    Teoreticky: obe WiFi by fungovať vedľa seba mohli (každá by mala mať svoju MAC adresu), ale výhoda by z toho nebola žiadna _ net by sa nezrýchlil....
    ... práve zvýraznené ma zarazilo - v routeri mám nastavené WiFi prístupy podľa MAC adries - žiadnu novú som nepovoloval, a predsa došlo k badateľnému zrýchleniu notebooku...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Píšem - mala by mať - pretože USB WiFi WLAN je ako samostatná karta. Preto sa čudujem. Skús sa pozrieť, akú má MAC adresu tvoja integrovaná WiFi a porovnaj s USB kartou. Je možné, že USB prevzala MAC adresu tej integrovanej (noťas jej ju pridelil).

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Takže - stiahol som si nástroj na aktualizáciu ovládačov - (SlimDrivers free - docela dobrý) - a ten na rozdiel od Windowsu našiel nový ovládač - vytvorili bod obnovy, zálohoval pôvodné ovládače, nainštaloval nové...

    skúsim, čo to urobí - potom ešte porovnám rýchlosť so súbežne pripojeným USB WiFi...
    ďakujem Vám za doterajšie nápady...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... inštalácia nových ovládačov priniesla určité zlepšenie, no s prídavným USB WiFi je to svižnejšie...

    Noteboo s WiFi + USB WiFi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.