Zavrieť

Porady

Ako spojím PC s TV?

Chcem spojiť PC s TV káblom VGA do cinch RCA alebo scart, no neviem, či mám tento kábel kúpiť, lebo pri ňom som našiel poznámku, že nie vhodný na takéto spojenie. Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Prešiel som si všetky odporúčané stránky a skutočnú odpoveď na moju otázku som tam nenašiel. Iba iné spojenia PC s TV, ktoré sa mi nehodia, lebo nemám takéto vstupy a výstupy na PC a TV.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nespojis
    tie signali nie su priamo kompatibilne, potrebujes na to kabel s prevodnikom, tam ale ide cena vysoko
    alebo si ho vyrobit sam, schemy sa na nete daju najst

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Videl si moje priložené obrázky? Tá el. schéma? To hore? Je to to isté + napätie +5V.

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Niektoré schémy sa mi nedali otvoriť, preto som tú, čo spomínaš, nevidel. Napíš, ktorá sa stotožňuje s mojou. A ešte sa mi páčilo:

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Mám mobil s TV výstupom, chcel by som ho použiť na spojenie notbooku s TV. Pripojovacie káble mám. Poradte, ako dostať internet z nt do mobilu, aby som ho poslal káblom do TV? PC suite asi nepomôže pri prenose videí z internetu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No už začínaš komplikovať. Má mobil WiFi? Ak nie - zabudni. Je televízor schopný detekovať mobil ako ďalšie externé zariadenie - ak nie - zabudni. Ak áno - podporuje telka formáty súborov z mobilu? Ak nie - zabudni.

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Notbook detekuje telefón, dokobca dokáže premiestnovať obrázky z nt do mobilu a opačne. Mobil prenáša po kábli do tv cez cinch obrázky. Len internet nemožno preniesť z nt do mobilu a z neho do tv.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    .
    Notbook detekuje telefón, dokobca dokáže premiestnovať obrázky z nt do mobilu a opačne. Predpokladám po kábli cez USB, alebo cez bluetooth Mobil prenáša po kábli do tv cez cinch obrázky. Len internet nemožno preniesť z nt do mobilu a z neho do tv.
    Pokiaľ sa nájde mobil a telefón cez bluetooth - aj tak ti internet nepôjde - toto je len na prenos súborov, dátový tok je tam malý.
    Takto to nepôjde.
    A ešte - aká telka?

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ja som prepojenie pc - tv vyriešil cez lan a napr. filmy z pc púšťam buď cez plex ms alebo ešte lepšie cez wild ms. lan pc - tv ide po 220V cez powerline zyxel
    lan01.jpg  
    lan02.jpg  
    lan03.jpg  
    lan04.jpg  
    lan05.jpg  

    lan06.jpg  
    wild_ms_dlna.jpg  
    1/1

    karner je offline (nepripojený) karner

    karner
    Môžeš mi to priblížiť, v tomto smere ešte nemám skúsenosti. Bol by som rád. keby si dal podrobný postup.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.