Zavrieť

Porady

zateplenie strechy po vrchol

ahojte
chcem sa poradit, byvam uz 2 roky v RD - prizemie a podkrovie .. okrem toho mam v podkrovi stresny vylez na povalu - kde sa asi tak postavim (len kvoli predstavy velkosti). Strop na poschodi (podkrovie) mam zatepleny podla projektu - odspodu vrstvy = sadrokarton, parozabrana, nobasil 6 cm (medzi nosnymi profilmy sadrokartonu) a nobasil 18 cm medzi kontralatami ... v hornom podkrovi mam - kedze tam skladujem kopu bordelu - este nabite na vrch kontralat OSB dosky, aby sa dalo chodit aj na povale ... povalu vsak nemam zateplenu az "po vrch" ... je tam len skridla a folia ...
rozmyslam nad tym, ze by som zateplil aj povalu, teda aspon nobasilom 18 cm az po vrch strechy .. kedze si myslim, ze cez strechu uteka v zime najviac tepla a v lete zasa opacne ..predpokladam, ze by to mohlo vylepsit tepelnoizolacne vlastnosti RD ...
viete mi poradit, ci sa to oplati ?

p.s. v celom doma mam podlahove kurenie, termostat je na prizemi - ked nie je zapnuty, teda sa nekuri, tak hore mam chladnejsie ako dole .. akonahle sa kurenie zapne (vacsinou len vecer), tak sa teplota hore zvysuje viac ako dole - to mam tak vyregulovane ...aby bol vacsi prietok hore ako dole, kedze aj kotol mam na prizemi a tam sa teplota drzi velmi dobre ... chcem si este dat urobit fotky termokamerou, nech mam predstavu o tom, ako je dom zatepleny a aby som mal predstavu, ako a kade mi unika teplo ...

dakujem

r
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ak mas 24 cm nobasilu tak pochybujem ze by sa mohlo oplatit tam davat dalsi. mozno keby si ho mal ze velmi dobru cenu. teplo ti unika vetranim, tak radsej nevetraj

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Lepsie urobis ak pod OSB dosky pridas viac vlny. Este aspon 25 cm. Ja to mam takisto, mam tam 30 cm vlny a pod OSB dosky na povale idem pridat este 20 cm.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja som zateplenie až po hrebeň strechy a to už pri stavbe domu. Tomu sa prisposobuje aj parapriepustná fólia. Ten špic nad klieštinami je dobrý odkladací priestor a keď je izolovaný,tak je len dobre. Je tam možné uložiť aj materiály,ktoré može poškodiť mráz alebo prílišné teplo.

    zateplenie strechy po vrchol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.