Zavrieť

Porady

výsluhový dôchodok

Dobrý deň chcem sa opýtať aké odvody z dohody o pracovnej činnosti bude platiť výsluhový dôchodca, ktorý ma 51 rokov. A chcela by som poprosiť o vysvetlenie kto patrí do skupiny: poberatľ starobného dôchodku a výsluhového dôchodku, ak dovŕšil dôchodkový vek.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    maca78 Pozri príspevok
    Dobrý deň chcem sa opýtať aké odvody z dohody o pracovnej činnosti bude platiť výsluhový dôchodca, ktorý ma 51 rokov. A chcela by som poprosiť o vysvetlenie kto patrí do skupiny: poberatľ starobného dôchodku a výsluhového dôchodku, ak dovŕšil dôchodkový vek.
    dôchodkový vek je v súčasnej dobe 62 rokov

    maca78 je offline (nepripojený) maca78

    maca78
    to áno len nechápem ako je to s tým výsluhovým, keď má 51 rokov teda je v produktívnom veku takže ešte nie je v dôchodkovom veku taký človek môže pracovať na dohodu? Či sa bude brať ako predčasný dôchodca a do akej skupiny odvodov patrí.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    maca78 Pozri príspevok
    to áno len nechápem ako je to s tým výsluhovým, keď má 51 rokov teda je v produktívnom veku takže ešte nie je v dôchodkovom veku taký človek môže pracovať na dohodu? Či sa bude brať ako predčasný dôchodca a do akej skupiny odvodov patrí.
    jasne, že oni môžu pracovať a poberať výsluhový dôchodok....

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    može pracovať na dohodu a neposudzuje sa ako predčasný starobný dôchodca. platí tieto poistné: starobné, invalidné, GP, ÚP RF. V sumáre dohodár platí 7% a zamestnávateľ 22,8% z odmeny za dohodu.

    inges je offline (nepripojený) inges

    Matka :) inges
    a myslím, že nemá nárok ani na nezdaniteľnú čiastku výsluhový dôchodca.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    A keby mal trocha súcitu, tak by nezaberal miesto a prenechal ho niekomu kto to naozaj potrebuje.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ferdosondo Pozri príspevok
    A keby mal trocha súcitu, tak by nezaberal miesto a prenechal ho niekomu kto to naozaj potrebuje.
    dnes súcit málo kto pozná.....alebo inak povedané dnes sa to nenosí.......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tiež sme mali SBS-károv, jeden bol taký 40-nik. Ostatní starší. ALe všetko vysoké šarže v armáde. Jeden major, ostatní pod ním. Dostali pekné odstupné, okolo 300 tis. Sk, dúchod tiež poriadny a ešte sedeli na zadku na recepcii a zarábali. Niekto nemá z toho nič a musí žiť. Je to nespravodlivé. Jeden z nich prerábal byt asi mesiac, tak si dovolil bývať s rodinou v hoteli za ten čas.

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Veď to kde je spravodlivosť.
    Obyčajný občan nesmie pracovať popri predčasnom dôchodku, aby náhodou nezbohatol.
    Vojak si berie dôchodok a nezriedka pracuje na tej istej funkcii ako civilný zamestnanec.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    buchač Pozri príspevok
    ...sorry ......

    Hanbím sa , že som bol vojakom ...
    Dodnes ma ťažké sny kvária občas , že mi na účet onehdá nabehlo tých niekoľko 100 litrov ( koruny myslené )..
    Výčitky svedomia mám , keď mi pípne SMS , že zasa plnka na účet nabehla...

    Keby som mohol čas tak vrátiť , už by som veru nepodpísal vojnu .....


    Mea culpa, mea maxima culpa....
    Nemusíš si sypať popol na hlavu, len sme tak prirovnávali k ostatným obyčajných smrteľníkom. Nič viac, nič menej.
    Viem, že byť vojakom nie je med lízať, treba mať na to psychiku, lebo tam je iné zmýšľanie,iný režim, buzerácia.......

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Tweety Pozri príspevok
    Nemusíš si sypať popol na hlavu, len sme tak prirovnávali k ostatným obyčajných smrteľníkom. Nič viac, nič menej.
    Viem, že byť vojakom nie je med lízať, treba mať na to psychiku, lebo tam je iné zmýšľanie,iný režim, buzerácia.......
    Tweety nemusíš sa ospravedlňovať. Veď on si ani popol na hlavu nesype. Proste si robí z nás, čo sa mu na jeho "zaslúžený" výsluhový dôchodok sladáme cez naše dane, srandu.
    buchač Robím srandu ,robím...je to proste fakt , lebo vážne argumenty proste nezaberajú...

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    buchač Pozri príspevok
    Málo pracujete .....málo ...
    Kebyže ste lepšie pracovali , nuž vyššie platy by ste mali ...
    Tým väčšie odvody ...
    No a potom by boli tie výsluhové aj vyššie....
    Pokúsim sa zabrať. Aj ruky po lakte si zoderiem.
    buchač No vidíš , tak sa mi to páči ...to je ten správny prístup ...:-)

    Šery Jozef je offline (nepripojený) Šery Jozef

    Výsluhový dôchodca Šery Jozef
    p.Tweety: Nemuseli ste sedieť na zadku,ale mohli ste ísť pracovať do armády a teraz by ste im to nezávidela. Každý sme boli boli na rovnakej štartovacej dráhe len záležalo na každom ako sa rozhodne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Šery Jozef Pozri príspevok
    p.Tweety: Nemuseli ste sedieť na zadku,ale mohli ste ísť pracovať do armády a teraz by ste im to nezávidela. Každý sme boli boli na rovnakej štartovacej dráhe len záležalo na každom ako sa rozhodne.
    Vážne? Aká múdrosť. Nesťažovala som sa, len som konštatovala skutočnosť. PS. štátni zamestnanec v profile, ej veru veru, to určite nie je dobre slovensky.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...sorry ......

    Hanbím sa , že som bol vojakom ...
    Dodnes ma ťažké sny kvária občas , že mi na účet onehdá nabehlo tých niekoľko 100 litrov ( koruny myslené )..
    Výčitky svedomia mám , keď mi pípne SMS , že zasa plnka na účet nabehla...

    Keby som mohol čas tak vrátiť , už by som veru nepodpísal vojnu .....


    Mea culpa, mea maxima culpa....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ferdosondo Pozri príspevok
    Tweety nemusíš sa ospravedlňovať. Veď on si ani popol na hlavu nesype. Proste si robí z nás, čo sa mu na jeho "zaslúžený" výsluhový dôchodok sladáme cez naše dane, srandu.
    Málo pracujete .....málo ...
    Kebyže ste lepšie pracovali , nuž vyššie platy by ste mali ...
    Tým väčšie odvody ...
    No a potom by boli tie výsluhové aj vyššie....


    Fero , zabúdaš na poniektoré skutočnosti , ktorých už boli nie raz spomínané ....
    Twety sa neospravedlňuje , ona iba konštatuje ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.