Zavrieť

Porady

PN pri úraze /autonehoda/

Dobrý deň,

máme zamestnanca, kt. doniesol Pn-ku, dňa 13.12.2012 mal mať dovolenku. Dňa 17.12.2012 doniesol do firmy Pn-ku, s tým že má úraz , ku ktorému došlo k autonehode a zavynený inou osobou. Prosím Vám ako mám postupovať vyšetrovala do aj polícia, nehoda sa stala o 11.00 hod. toho 13.12.2012.
Postupovať mám ako pri normálnej PN-ke, t.j. Pn-ku mu mám počítať od 13.12.12 - 11.00 hod!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a ako by si chcela postupovať? DN sa stala počas dovolenky zamestnanca- pokiaľ viem tak dovolenka sa ruší a je na klasickej PN, o pracovný úraz nejde a iné náležitosti si zamestnanec môže vymáhať od vinníka nehody.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma PNku vystavenu od 13.12., stornujes mu na ten den dovolenku a cely den je uz PN.
    Tam nejde o uraz v praci, kedy pracoval .... aby si mu ratala odpracovany cas. Pre teba nie je smerodajny cas autonehody ale udaj na PNke, od akeho datumu je PN.
    (aj ked ide clovek k lekarovi a caka a PNku mu lekar vystavi az o 11,00, tak mu predsa zaratas PN cely den, lebo je tak vystavena, nie? )

    (a inak ...vina, zavineny)

    Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

    Lucia Lafkova
    ďakujem za odpoveď ste super , ale teraz som sa dozvedela že, dňa 13.12.2012 normálne pracoval/šef mu nedal v ten deň voľno/ a šiel so súkromným autom na obed, takže neviem mení sa niečo na odpovedí z VAšej strany. Čo sa týka vinu mal nie náš zamestnanec ale ten druhý.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    aj po doplnení, že bol v práci a šiel na obed sa nemení nič- v zmysle zákona o BOZP sa za pracovný úraz nepovažuje, keď sa úraz stal v čase obedňajšej prestávky, cestou do práce a z práce a cestou k lekárovi alebo od neho- ak ho k lekárovi nevyslal zamestnávateľ.

    Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

    Lucia Lafkova
    Ok, čiže pn-ku mu budem platiť od 13.12.2012 celý deň, aj keď sa to stalo 10.50. hod. ak som správne pochopila.

    PN pri úraze /autonehoda/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.