Zavrieť

Porady

zučtovanie dane pri praci na dohodu

Ako to je so zamestnankynou, ktora pracuje na dohodu, inak je na dochodku mam robit aj jej rocne zuctovanie dane? Ak ano tak co je jej odpocitatelna polozka a co prijem?(teda prijem je len to co u nas zarobila alebo volajako do toho treba zamontovat aj dochodok?)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ak Ťa pani nepožiadala o vykonanie ročného zúčtovania do 15.2.2006, tak jej RZ nerobíš.
    Je povinná vysporiadať si daň vtedy, ak mala v roku 2005 príjmy vo výške do 43 968,-Sk. Do príjmov sa samozrejme nezarátava jej dôchodok.
    Na nezdaniteľnú časť má nárok len vtedy, ak k 1.1.2005 nebola ešte dôchodkyňa. Ak bola a mala minulý rok úhrn dôchodkov menší ako 87 936,-Sk, môže si uplatniť rozdiel.

    smatralaka je offline (nepripojený) smatralaka

    smatralaka
    Ingrid G.
    Ak Ťa pani nepožiadala o vykonanie ročného zúčtovania do 15.2.2006, tak jej RZ nerobíš.
    Je povinná vysporiadať si daň vtedy, ak mala v roku 2005 príjmy vo výške do 43 968,-Sk. Do príjmov sa samozrejme nezarátava jej dôchodok.
    Na nezdaniteľnú časť má nárok len vtedy, ak k 1.1.2005 nebola ešte dôchodkyňa. Ak bola a mala minulý rok úhrn dôchodkov menší ako 87 936,-Sk, môže si uplatniť rozdiel.
    super diky a este mam jedneho ktory ma poziadal, je dobrovolne nezam. jemu odpocitatelna polozka patri?

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    Ingrid G.
    Ak Ťa pani nepožiadala o vykonanie ročného zúčtovania do 15.2.2006, tak jej RZ nerobíš.
    Je povinná vysporiadať si daň vtedy, ak mala v roku 2005 príjmy vo výške do 43 968,-Sk. Do príjmov sa samozrejme nezarátava jej dôchodok.
    Na nezdaniteľnú časť má nárok len vtedy, ak k 1.1.2005 nebola ešte dôchodkyňa. Ak bola a mala minulý rok úhrn dôchodkov menší ako 87 936,-Sk, môže si uplatniť rozdiel.
    Len opravím, že do tejto výšky nie je povinná vysporiadať daň,
    len ak príjem bol 43968,- Sk a vyšší.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Ďakujem za opravenie, chybička sa vlúdila. Samozrejme, ak má príjem d o 43968,-Sk - n e m u s í podávať DP, ak má nad túto sumu musí.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Môžeš jej však poradiť, aby si podala sama DP, ak má príjmy do 43968 a preddavkovo zrazenú daň jej vrátia.

    smatralaka je offline (nepripojený) smatralaka

    smatralaka
    a este ako to je s RZD pokial ma o to poziadal zamestnany na dohodu inak dobrovolne nezamestnany? ma prijem vyssi ako tych 43968

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    smatralaka
    a este ako to je s RZD pokial ma o to poziadal zamestnany na dohodu inak dobrovolne nezamestnany? ma prijem vyssi ako tych 43968
    Urobíš mu ročné zúčtovanie dane, ako ostatným. Predloží potvrdenia o príjme, príp. ešte iné doklady, vypíše a podpíše žiadosť o ročné zúčtovanie dane (čo už mal urobiť do 15. 2. ). V žiadosi si napíše, čo si uplatňuje a urobíš mu ročné zúčtovanie.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Zita4
    Urobíš mu ročné zúčtovanie dane, ako ostatným. Predloží potvrdenia o príjme, príp. ešte iné doklady, vypíše a podpíše žiadosť o ročné zúčtovanie dane (čo už mal urobiť do 15. 2. ). V žiadosi si napíše, čo si uplatňuje a urobíš mu ročné zúčtovanie.

    Prosím Vám a môžem mu uplatniť aj nezdaniteľnú časť na daňovníka. Mám tiež takého zamestnanca, ktorý je dobrovolne nezamestnaný a pracoval u nás na dohodu. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.