Zavrieť

Porady

Dlhdodobý suchý kašeľ

Vyše mesiaca moju mamu trápi suchý kašeľ, chvíľami ju z neho až napína, vyskúšala rôzne čaje, pastilky, využívala antibiotiká, ktoré jej predpísala lekárka (vraj priedušky), ale kašeľ stále pretrváva. Jej lekárka bude v práci až po Vianociach a tak Vás prosím o radu čo by mohla ešte vyskúšať, aby Vianoce celé neprekašlala. Veľmi ďakujem.
Naposledy upravil arizona : 24.12.12 at 06:24
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
Neužíva mama náhodou dlhodobo nejaký liek? Suchý kašeľ môže byť napr. nežiadúcim vedľajším účinkom lieku na krvný tlak. Stačilo zmeniť liek a o pár dní bolo po kašli...

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Pri dlhotrvajucom kasli by vas mala obv.lekarka poslat na odborne plucne vysetrenie,nakolko sa moze jednat o zavaznejsie ochorenie.

U nas doma liecime kasel podbelvym cajom alebo mastou na pluca/natriet na noc/

Viac rad najdes v starsich temach http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...dlhodoby+kasel

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Oliwa
pasuliatko Pozri príspevok
daj si odobrať krv na mykoplazmu pneumonie a na chlamydie... tie vedia presne toto robiť...
No ona si ju dá zbytočne odobrať, keďže kašle jej mama...

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
Oliwa Pozri príspevok
No ona si ju dá zbytočne odobrať, keďže kašle jej mama...
tak si dá mama odobrať a okrem toho ak by to bola mykoplazma pneumonie tak ju má zaručene aj mama aj dcéra...

ilona je offline (nepripojený) ilona

ilona
Ja som mala tiež dlho takýto suchý kašeľ vyskúšala som všetko možné,nakoniec ma poslal obvodný lekár na pľúcne a tam mi dala lekárka Bioparox a Ecobec a kašeľ po týždni,možno aj skôr prešiel.

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
comodo Pozri príspevok
ako sa prejavila Sarkoidoza ? ( myslite ze to ockovanie tomu pomohlo ? )
Začalo sa to kašlom, ktorý teda nejako moja obvodná neriešila....vraj som alergik..tak kašlem. Vybrala som od začiatku leta do jesene asi troje antibiotiká. A s prestávkami som v podstate celé leto prekašlala. V utorok mi pichli injekciu proti chrípke a v nedeľu som mala opuchnuté členky a urobil sa mi pri kolene taký červený fľak. Cítila som sa ako pri chrípke..bolesti svalov, kostí, únava... zvýšená teplota. Postupne tých fľakov bolo viac a viac...Vyšetrenie na reumatológii odhalilo sarkoidózu. Našťastie naša pľúcna ma poslala na CT , ktoré diagnózu potvrdilo a už som aj mala poslané papiere do Hágov, kde mali urobiť ostatné vyšetrenia. Myslím, že tá injekcia to urýchlila....
comodo zujimave. Mna na tuto diagnozu tiez presviedcaju , ale kasel ani teplotu som nemal.

Kukucka80 je offline (nepripojený) Kukucka80

sprievodkyňa,cestovateľka Kukucka80
Neužíva žiadne lieky, ale je to už dôchodkyňa a posledné roky, keď ochorie, tak sa jej vždy takto dlho ťahá choroba, ale ešte nikdy nie vyše mesiaca.

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
bola som so zápalom pľúc dlhodobo na liečení, takže viem, čo je to.........

mne zabral jeden babský liek: zo sliepky alebo kuraťa zobrať kúsok sadla, pokrájať na malé kocky a v rajničke vytopiť,
do šálky čaju (môžu sa dať všetky dobroty do čaju - med, citrón, alebo bylinkový) nakvapkať niekoľko (4-5 kvapiek) toho roztopeného sadla,
vôbec to nie je príkre a pomáha to,
tak prajem rýchle uzdravenie a pokojné sviatky

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
daj si odobrať krv na mykoplazmu pneumonie a na chlamydie... tie vedia presne toto robiť...

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
Aj ja som vlani tak dlhodobo kašlala...v jeseni som sa dala zaočkovať proti chrípke a do pár dní sa prejavila choroba - sarkoidóza. Odporúčam čo najskôr lekára....dovolenkujúcich predsa niekto určite zastupuje.

marcuso je offline (nepripojený) marcuso

marcuso
ja uz som s detmi hadam 1,5 roka nebol u doktorky. Davam im Kolostrum (f.Barnys) ked vidim ze na nich nieco lezie preventivne, ked su chori tak sa davka zvysuje a na kasel mam vyskusany Tannem sirup od f. Just, v lekarni sa neda kupit. Je to zo smrekovych vyhonkov, viem ze to aj nase babky robili na kasel ako ucinny liek. Su to drahe lieky ale z mojich skusenosti mozem povedat ze fantasticky ucinkuju. Maly bol akurat chory,zacal som mu davat kolostrum ked uz bolo trosku neskoro, mal teploty aj kaslal a za 5 dni bol z toho fit. Starsi to chytil tiez od neho, zatial treti den uz sa to zlepsuje.Mozno stihneme v pondelok skolku . Super je ze su to prirodne veci a vyrazne podporuju imunitny system. Zatial nedam na ne dopustit. Ked som to este nepoznal tak hodne pomahal aj ventolin v spreji cez taku trubicu sa to vdychovalo priamo do pluc.

Kukucka80 je offline (nepripojený) Kukucka80

sprievodkyňa,cestovateľka Kukucka80
Ďakujem všetkým za cenné rady. Mame nakoniec diagnostikovali priedušnicu a pomohli jej inhalácie liekom Formano.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.