Zavrieť

Porady

Problém s mechanikou na PC

Dobrý den , poprosil by som o radu, po niekolkých týždnoch možno mesiacoch som si chcel dat istú hru na dvd, avsak po vlození DVD do mechaniky mi ju vobec nenacítalo, ako by som to mohol opravit alebo je problém s mechanikou? vopred dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    DVD má určitú životnosť. Ak nie je lisované, tak relatívne krátku. Skús ho vložiť do iného PC. Ak ho načíta, tak si vytvor novú kópiu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možné príčiny:
    A) Špinavá optika v mechanike - vyčistiť.
    B) Ak to nie je originál DVD - chybné napálenie (potom čiastočný súvis s A).

    Ak je možné - skúsiť, či mechanika načíta iné médium - vylúčenie chyby mechaniky.
    Ak je možné - skúsiť načítať DVD v inej mechanike (inom PC) - vylúčenie chyby DVD.

    Poznámka: Lisované DVD (originál) - predpokladaná životnosť 10 rokov bez straty a poškodenia dát pri správnom skladovaní. Napálené DVD - predpokladaná doba životnosti (bez straty dát) - 5-7 rokov (za rovnakých podmienok skladovania)
    Skladovanie/uloženie: najlepšie v obaloch pre DVD/CD, ktoré sú čierne (vylúčenie vplyvu svetla a UV žiarenia), alebo v papierových, umelohmotných priesvitných obaloch na tmavom a suchom mieste.
    Naposledy upravil misoft : 22.12.12 at 11:36

    Problém s mechanikou na PC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.