Zavrieť

Porady

čakame dvojičky

Dobry den čakame dvojičky a chcel by som vediet či dostaneme 2-krat porodne za každe jedno dieta Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    misoft Pozri príspevok
    Len jedno - predsa sa nerodí na etapy - dnes jedno a o dva dni druhé. Je to jeden pôrod - i keď dvojitý = 1 pôrodné.
    Ale inak - congratulation - dobrá práca
    Prispevok je sice mily, ale aj mylny
    Tzv. porodne je prispevok pri narodeni dietata a rovnako ako Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa patri kazdemu narodenemu dietatu.
    Ak sa teda súčasne narodí viac detí, nárok na príspevok pri narodení dieťaťa vzniká na každé dieťa.
    http://www.employment.gov.sk/prispev...i-dietata.html

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    misoft Pozri príspevok
    Len jedno - predsa sa nerodí na etapy - dnes jedno a o dva dni druhé. Je to jeden pôrod - i keď dvojitý = 1 pôrodné.

    Ale inak - congratulation - dobrá práca
    z Tvojho príspevku je zrejmé to, že sa ti nepodarilo urobiť na jedenkrát dvojčatá.....
    zo zákona č. 235/1998 v znení novely 468/2011 s účinnosťou od 01 08 2011......
    § 4 Výška príspevku a výška príplatku k príspevku

    (1) Príspevok na jedno dieťa je 151,37 eura.
    (2) Ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí a dve z nich sa dožili aspoň 28 dní, zvyšuje sa príspevok podľa odseku 1 o jednu polovicu sumy uvedenej v odseku 1 na každé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.
    (3) Príplatok k príspevku je 678,49 eura.(4) Sumy podľa odsekov 1 a 3 môže k 1. septembru kalendárneho roka zvýšiť nariadenie vlády Slovenskej republiky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Len jedno - predsa sa nerodí na etapy - dnes jedno a o dva dni druhé. Je to jeden pôrod - i keď dvojitý = 1 pôrodné.

    Ale inak - congratulation - dobrá práca

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    misoft Pozri príspevok
    Len jedno - predsa sa nerodí na etapy - dnes jedno a o dva dni druhé. Je to jeden pôrod - i keď dvojitý = 1 pôrodné.

    Ale inak - congratulation - dobrá práca
    ale nemýľ ju !!! pri dvojičkách je to inak (viď priložený zákon vyššie - a aj tu http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVa...__1.1.2012.rtf )

    a ty si už rodil dvojičky - lebo pokiaľ viem, tiež sa nerodia naraz, ale na etapy - no a na prelome rokov sa aj môže prihodiť, že jedno dieťa v starom roku a druhé už v novom narodené

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Katy a R
    lebo pokiaľ viem, tiež sa nerodia naraz, ale na etapy
    - rodia sa kontinuálne - najskôr jedno, potom druhé.
    To na etapy - myslel som jedno dnes, druhé si ešte povie "mne je tu dobre" - no o tri dni ide von, lebo mu je samému smutno - toto som myslel na etapy.
    buchač
    ...to by bola prdel , keby bol zmenený zákon a platnosť by bola zavedená práve od toho 1.januára daného roka.

    ...jedno dieťa dostane príspevok X a druhé Y ...
    ...a myslím, že toto už niekedy bolo, začalo čosi platiť od 1.1. xxxx a potom sa len prepisovali "dátumy a časy" pôrodu - a to šlo niekedy nie o minúty, ale sekundy!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kajo0407 Pozri príspevok
    Dobry den čakame dvojičky a chcel by som vediet či dostaneme 2-krat porodne za každe jedno dieta Dakujem
    ...čóóóó všetko by som ja nechcel ......hm ............

    Napríklad by som chcel , aby každý najprv skúsil sám si vyhľadať odpoveď a nie čakať na hotovú odpoveď ....

    Štedrý deň bol totiž predvčerom ......






    Ale pôrodné sa nemení , bude ako doteraz ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Katy a R Pozri príspevok
    no a na prelome rokov sa aj môže prihodiť, že jedno dieťa v starom roku a druhé už v novom narodené
    ...to by bola prdel , keby bol zmenený zákon a platnosť by bola zavedená práve od toho 1.januára daného roka.

    ...jedno dieťa dostane príspevok X a druhé Y ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.