Zavrieť

Porady

najomne v JU platene PO

Ahojte, potrebujem rychlo poradit. Ked FO, ktora vedie jednoduche uctovnictvo, zaplati v 12/2005 najomne PO na mesiace 1-3/2006, bude sa tato platba povazovat za danovy vydavok roka 2005 ? V najomnej zmluve je dohodnute platenie najomneho do 15. dna mesiaca na tri mesiace dopredu.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jana123
    Ahojte, potrebujem rychlo poradit. Ked FO, ktora vedie jednoduche uctovnictvo, zaplati v 12/2005 najomne PO na mesiace 1-3/2006, bude sa tato platba povazovat za danovy vydavok roka 2005 ? V najomnej zmluve je dohodnute platenie najomneho do 15. dna mesiaca na tri mesiace dopredu.
    Dakujem.
    Zaplatené je to v roku 2005, tak je to aj náklad roku 2005.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jana123
    Ahojte, potrebujem rychlo poradit. Ked FO, ktora vedie jednoduche uctovnictvo, zaplati v 12/2005 najomne PO na mesiace 1-3/2006, bude sa tato platba povazovat za danovy vydavok roka 2005 ? V najomnej zmluve je dohodnute platenie najomneho do 15. dna mesiaca na tri mesiace dopredu.
    Dakujem.
    Áno je to DV r. 2005. Nezaplatené nájomné sa nezapočítava len v prípade platby FO.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Vraciam sa k tejto téme po rokoch. Nebola za ten čas žiadna zmena? SZČO sa rozhodol zaplatiť za nájom od PO za celý rok 2013 už teraz, v decembri. Dohodli sa, že si to aj uvedú do zmluvy. Môže si to dať SZČO v jednoduchom účtovníctve do nákladov už v roku 2012?
    Ďakujem za každú odozvu.

    valeriam je offline (nepripojený) valeriam

    valeriam
    Ďakujem za reakciu, tiež sa mi zdá, že to nie je celkom OK. Neviem sa však dopátrať zdôvodnenia, ktorý par. mi to zakazuje. Klient sa pýta....a ja tápem

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    valeriam Pozri príspevok
    Ďakujem za reakciu, tiež sa mi zdá, že to nie je celkom OK. Neviem sa však dopátrať zdôvodnenia, ktorý par. mi to zakazuje. Klient sa pýta....a ja tápem
    Časovo rozlišuješ len nájomné zaplatené fyz. osobe.

    Pozri § 19

    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    Aljok Pozri príspevok
    Časovo rozlišuješ len nájomné zaplatené fyz. osobe.

    Pozri § 19

    (4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
    Je jedno, či ide o FO-podnikateľa, alebo o FO-nepodnikateľa?
    Mila123 áno.....je to jedno.....
    tinaM Mila, ďakujem.

    najomne v JU platene PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.