Zavrieť

Porady

Professionálny program na tvorbu hier

Ahojte, pred chvíločkou som sa pýtal podobnú otázku, ale bola o hudbe, teraz by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaký professionálny a drahý program na tvorbu hier, a aby tie hry stáli zato,
Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,
Vopred ďakujem za užitočné odpovede..

PS: Najlepšie by bol nejaký program ktorý by vedel vytvoriť aj 3D hru, a nejaku kvalitnú hru ako napr. Skyrim, MW3, Far Cry 3, atd.
Hladám niečo poriadne..

Ďakujem..
PS - PS - Aj nejaký s dobrou grafikou by sa hodil.. :P
Ja viem, chcem veľa.. ale investujem do toho nemalú čiastku ak bude treba..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    a to si vazne myslis ze sa take nieco naklika v programe?
    naozaj by sa zislo pouzivat trochu hlavu

    len tak na ilustraciu. vyvoj skyrimu trval asi 3 roky (prve veci ohladom pribehu a pod. sa zacali robit hned po oblivione teda cca 10rokov), robilo na nom 90 ludi, a stalo to niekolko desiatok milionov dolarov


    edit: ale aby som teda trochu pomohol, ked ma chlapec taky velky zaujem
    http://www.crydev.net/dm_eds/download_detail.php?id=4
    cryengine3 sdk zadarmo
    Naposledy upravil mecky : 27.12.12 at 22:05
    TheSteven Mecky , ja viem a som si vedomý že do toho bude treba investovať dosť veľa peňazí, ale to skadial tie peniaze mám , to je moja osobna vec, tiež ďakujem za radu, a mám už 24 kamaratov a 13 kamaratiek s ktorými to chceme urobiť, a vieme že to bude trvať "ty

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    "Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,"

    kolko je vela?

    co ta bavi? hrat hry?

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    priprav par desiatok milionov eur ked chces velky projekt. Na daco mensie a kratsie by ti mohol stacit aj milion. Vela stastia! :-D

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Kua - zobuď sa už konečne!
    TheSeven
    Ahojte, pred chvíločkou som sa pýtal podobnú otázku, ale bola o hudbe, teraz by som sa vás chcel spýtať či nepoznáte nejaký professionálny a drahý program na tvorbu hier, a aby tie hry stáli zato,
    Do gameingu chcem tiež veľa investovať, lebo ma to baví,
    Vopred ďakujem za užitočné odpovede..

    PS: Najlepšie by bol nejaký program ktorý by vedel vytvoriť aj 3D hru, a nejaku kvalitnú hru ako napr. Skyrim, MW3, Far Cry 3, atd.
    Hladám niečo poriadne..

    Ďakujem..
    PS - PS - Aj nejaký s dobrou grafikou by sa hodil.. :P
    Ja viem, chcem veľa.. ale investujem do toho nemalú čiastku ak bude treba..
    Také hry (ako spomínaš) sa nevytvárajú špeciálnym programom - tvorí sa po častiach. Postavy - charakteristiky + drátový 3d model + kinematika modelu + textúrovanie + interaktivita modelu = cca 10-15 ľudí pracujúcich 16-18 hodín denne niekoľko mesiacov v kuse (treba ich zaplatiť a cena nie je 2€/hod., ale aspoň 250€/hod.). Potom potrebuješ prostredie - opäť to isté, čo u postáv. A keď je toto hotové, spojiť to do celku - postavy + dej + interaktivita atď., atď.

    Ty si hádam myslíš že taká Far Cry bola vytvorená na kolene za pár dní? Zabudni! Celá realizácia trvala 14 mesiacov - Far Cry vyšla na svetlo 2004 a už mali scenár pre Far Cry 2. Tá vyšla 2008 (museli odladiť a vychytať bugy - to robili platení testeri - hráči cca 1,5 roka). Teraz je na rade Far Cry 3 - 2012. Keď si pozrieš - rozdiel je 4 roky!.
    A za všetko sa platí! Takáto sumička len za vývoj hry je nie milión, nie desiatky miliónov - sú to stovky (preto sú tak drahé a preto sa sťahujú načierno a crackujú).

    Tak sa ťa opýtam - máš pre začiatok cca 100 melónov €uráčov? Nie? Zabudni, plesni si jednu po mluvidle, aby si sa spamätal a netrieskal tu takého hovädiny!

    A to som nespomenul vybavenie - najvýkonnejšie mašiny s najvýkonnejšou grafikou - a nie jeden PC, ale desiatky, prepojené do siete. Ďalších pár stotisíc €.
    marjankaj Nerozčuľuj sa. Možno v škôlke niečo počul o programovaní a asi ho to chytilo.
    misoft To nie je rozčuľovanie - to mu chcem z tej hlavy vyhodiť - tie jeho fantasmagorie.

    DanPaul je offline (nepripojený) DanPaul

    DanPaul
    Taka moznost neexistuje, ale mozes si kupit licenciu na uz existujuci 3d herny engine (napr. Source, Frostbite, atd.) ktory je uz pripraveny na tvorbu hry. Praca s takymto engineom ale nie je o klikani a jednoduchej tvorbe. Gro hry - jej obsah - funkcionalitu a hratelnost zalezi od timu, ktory hru dava dokopy. Medzi nich patria 3d animatori - tj. experti v praci s 3d studiom na vytvaranie 3d predmetov pouzitych v hre, 3d animacie pohybu postav a 3d prostredia (luky, mesta, budovy atd.). Dalej tam su skripteri - ti v podstate robia hru hrou, lebo urcuju, kde co na hraca vybehne, co kedy sa spusti, ako sa co zachova a ake su hracove moznosti. V podstate najdolezitejsi su ale programatori, lebo ti vedia dat vsetko dokopy tak, aby sa to vobec dalo spustit. Hru v podstate treba NAPROGRAMOVAT. Najcastejsie pouzivanym jazykom na tvorbu hier je C/C++, ale pomaly sa zacina (fakt pomaly) presadzovat aj XNA Framework, lebo ho pouzivaju konzoly. V time je ale samozrejme ovela viac ludi - autor pribehu, producent, testeri a kopec, kopec dalsich....
    Ak sa chces financne podielat na tvorbe hier, skus oslovit vedenie firmy Couldron (Bratislavska firma) a mozno zistis, ze to nie je take jednoduche, ako sa to moze zdat.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Chcem riadit vesmirnu lod, budem lietat do kozmu na rozne planetky a pod ....
    kde je lepsi kosmodrom florida, ci kazachstan .... alebo kaslem na to, budem startovat s jaslovskych bohunic
    penazi mam dost ... kolko moze stat taka raketa ??? (nemyslim tenisovu)


    Naprogramoval si uz niekedy hru podobnu tetris ??
    dám ti radu nepokúšaj sa vytvárat pc hry software, publikácia, vývoj ta budú stáť veľmy veľké peniaze zameraj sa na android hry a aplikácie kódovanie je dosť zložité ale vývoj android aplikácii ma veľa výhod všetok software čo potrebuješ je bezplatný a registrácia na Google play developer console ta víde len na 25 USD po prepočte necelých 18.50 €
    najlepši program nato je eclipse ale treba k tomu stiahnut plug-ini a programy pretože je to vývojárský program a nie zameraný len na android aplikécie
    ale pred tým než začneš programovať musíš si preštudivať návody a tutorialy a potrebuješ perfektnú angličtinu
    aj ja s tým len začinam ale postupne sa v tom dá zorientovať dám ti sem linki na návody ako nato ale chce to pevné nervy

    tu získaš prehlad o tom:
    a tu je serial tutorialov ale začni od prvého: http://www.pallasoftware.cz/tutorialy.php
    Peter Karvai ps: svoju aplikáciu môžeš publikovať aj na inich stránkách a myslím že nie je problém nájť stránku s bezplatnov registráciou ale v dnešnej dobe skoro všedci nakupujú cez obchod google play a aplikáciu môžes spoplatnit aleo nahrať tam reklamy a to ti zaistí celkom slušný príjem takže ak maš čo nahrať myslím že sa oplatí dotoho investovať

    Professionálny program na tvorbu hier

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.