Zavrieť

Porady

Aku zivnost pre zdravotnu sestru...

Ahojte, hladam, hladam, ale asi zle a marne... Manzelka by si chcela spravit zivnost na zdravotnu sestru. Je to vobec mozne?? Ma za sebou strednu zdravotnicku a aj vysoku zdravotnu, je z nej Mgr. Teraz pracuje na dohodu, ale chce to zmenit. Nikde som sa vsak nedocital, aka zivnost je nato a hlavne ake potvrdenia nato potrebuje. Moc krat uz teraz dakujem za radu!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No asi takú živnosť nenájdeš.

    §3/2
    (2) Živnosťou ďalej nie je:

    za) prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia a poskytovanie zdravotnej starostlivosti ako samostatnej zdravotníckej praxe alebo výkon odborného zástupcu právnickej osoby prevádzkujúcej zdravotnícke zariadenie, 2a)
    http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...-2012-a.html#2

    Ako si to predstavuješ? Komu by si robil zdravotnú sestru? Zamestnal by si nejakého lekára?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    recete Pozri príspevok
    presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi
    Nie je to práca na živnosť. Už tu bolo vysvetlené. Môže ju robiť na PZ alebo na dohodu.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Na živnosť môže pracovať zdravotná sestra s vysokoškolským vzdelaním v prípade ADOS-u, domácej ošetrovateľskej starostlivosti. Na túto profesiu,resp. zdravotný odbor je ale potrebné špeciálne vzdelanie, ktoré sa dá u nás absolvovať. Vyhláška MZ SR č. 364 z 2.6.2005 určuje rozsah ošetrovateľskej starostlivosti poskytovanej sestrou samostatne. Musí však byť zastrešená lekárom, ktorý má ADOS uznanú v rámci špecializácie.
    marjankaj Ale toto je o inom. Viď príspevok 5.

    japis je offline (nepripojený) japis

    japis
    Prečítaj si zákon 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. A najlepšie je informovať sa na príslušnom krajskom úrade- odbore zdravotníctva.

    recete je offline (nepripojený) recete

    recete
    japis Pozri príspevok
    Prečítaj si zákon 578/2004 o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti. A najlepšie je informovať sa na príslušnom krajskom úrade- odbore zdravotníctva.
    Problem je, vsade tvrdia nieco ine, preto potrebujem odpoved od nejakej sestry, ktora to absolvovala a dala navod "ako nato" - zakon som cistal, nikde sa vsak neuvadza co konkretne ma mat a aky papier z ktoreho uradu...

    recete je offline (nepripojený) recete

    recete
    marjankaj Pozri príspevok
    No asi takú živnosť nenájdeš.



    http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...-2012-a.html#2

    Ako si to predstavuješ? Komu by si robil zdravotnú sestru? Zamestnal by si nejakého lekára?
    presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    recete Pozri príspevok
    presne naopak - robila by sestru sukromnemu lekarovi
    Takže to samostatne vykonávať nebude.
    Ale to potom vôbec nebude živnosť.

    Aku zivnost pre zdravotnu sestru...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.