Zavrieť

Porady

Preklad zlozenia kozmetickeho vyrobku

Dobrý deň,

je potrebné nalepiť na kozmetické výrobky zloženie po Slovensky, ked je na výrobku už po latinsky ?

Ďakujem,
Michal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zoznam zloziek nemusi byt v statnom jazyku §6 NV c. 658/2005

    a dalej

    § 13
    (1) Látky použité ako zložky pri výrobe kozmetického výrobku musia byť uvedené v zozname zložiek v klesajúcom poradí podľa hmotnosti v čase ich pridania v procese výroby. Zložky v množstve menšom ako jedno hmotnostné percento sa uvádzajú v ľubovoľnom poradí po zložkách, ktorých je v kozmetickom výrobku viac ako jedno hmotnostné percento. Farbivá musia byť uvedené po ostatných zložkách v ľubovoľnom poradí. Pri dekoratívnom kozmetickom výrobku, ktorý je uvádzaný do obehu vo viacerých farebných odtieňoch, možno uviesť celú škálu používaných farbív, ak im predchádza slovné označenie „môže obsahovať“ alebo „+/–“. Zložky musia byť uvedené v Medzinárodnom názvosloví kozmetických zložiek (ďalej len „INCI“).12) Ak taký názov neexistuje, musí byť uvedený názov podľa iného existujúceho názvoslovia. Pre zložku, ktorú nemožno takto uviesť, musí byť uvedený názov východiskovej suroviny, použitej časti rastliny, živočícha alebo ich produktov a názvy súčastí zložky, ako sú rozpúšťadlá. Farbivá musia byť uvedené v CI podľa prílohy č. 4. Zoznamu zložiek musí predchádzať označenie „Ingredients“.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Indeed Pozri príspevok
    normálni ľudia vedia po anglicky...

    a tí,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...
    No téda, to je objav. Myslela som si, že normálnosť, nenormálnosť má iné kritéria.

    Michal54321 je offline (nepripojený) Michal54321

    Michal54321
    Inac prepacte ti, ktori mi pisete sukromne spravy a ja Vam neodpisujem, este stale som po 15 prispevkov ... takze o chvilku Vam odpisem ...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    normálni ľudia vedia po anglicky...

    a tí,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...
    lujza.j fíha...takže som nenormálna...:-O....:-D

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač


    Indeed Pozri príspevok
    normálni ľudia vedia po anglicky...

    a ,čo nevedia ani dobre po slovensky,tí si kupuju len potraviny...
    ...tak to sú rusnaci .......

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Michal54321 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    je potrebné nalepiť na kozmetické výrobky zloženie po Slovensky, ked je na výrobku už po latinsky ?

    Ďakujem,
    Michal
    Si si istý, že je to po latinsky? Nie náhodou po taliansky? To ktorý štát má úradný jazyk latinčinu? Žeby Latinská Amerika? Snáď tú kozmetiku nebudeš dovážať z Vatikánu...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Oliwa Pozri príspevok
    Si si istý, že je to po latinsky? Nie náhodou po taliansky? To ktorý štát má úradný jazyk latinčinu? Žeby Latinská Amerika? Snáď tú kozmetiku nebudeš dovážať z Vatikánu...
    ....nuž povedal by som , že aj hej ........

    To zloženie kozmetických prípravkov - tie predsa obsahujú buď nejakú zložku z prírody , flóry ...
    A latinčina je predsa tým medzinárodným jazykom pre medicínu a aj pre názloslovie rastlín ....

    ...či ???

    Michal54321 je offline (nepripojený) Michal54321

    Michal54321
    No ako pozeram v kupelke tak vsetky co maju iba prilepene SK naleptky s distributorom a navodom na pouzitie, tak nikto tam uz nedoliepa zlozenie, takze z toho usudzujem, ze to v tej latincine / anglictine staci. Ak nie a bude problem, tak poviem, ze aj ti, ktorych vyrobky mam v kupelke tam maju chybu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.