Zavrieť

Porady

DuoPutz - Baumit

Zdravím stavebníci,

má niekto z vás v interiéri na tehle Baumit DuoPutz? Rozmýšľam medzi touto omietkou a MVR Uni od Baumitu. Omietky sa budú robiť ručne.
Pôvodná úvaha bol aj kleber + sieťka+ omietka, ale cenovo vyjde výhodnejšie len jednovrstvová (aspoň si to myslím). Potrebujem spraviť okolo 500 m2, takže drobné úspory potešia.
Ide mi najmä o zrnitosť (podľa papiera je DuoPutz rovnaká ako Feinputz) a možnosti jej maľovania (keďže DuoPutz je sivá, tak či nie sú problémy s maľovaním na bielo).
Vďaka za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Ja mám cemix hrubú a na tom cemix jemnú , každý kto príde na návštevu omietky obdivuje. Je tu jeden človek na porade čo na cemix nadáva ,ale nemá pravdu.Aj murári čo vakovali si pochvaľovali ako sa dobre robí s cemixom.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Neviem aký je rozdiel v cene ,ale ja som robil hrubú aj jemnu vrecovanú. Na poschodie mi auto s rukou položilo palety na balkon , šupol som tam malu miešačku a vakovalo sa. Ten Baumit je drahší??? neviem už síce ani koľko stál cemix.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Len nezabudni hlavne na špric , a kelňou ! , lebo sú experti čo robia varechou.

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    Dával si sieťku do omietok? Ten Baumit vychádza okolo 1,85 EUR na m2. Vychádza mi to menej ako hrubá + jemná... Špric som vôbec robiť nechcel... Treba?
    Naposledy upravil vecernicek : 04.01.13 at 20:55 Dôvod: Doplnenie

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pivko Pozri príspevok
    Len nezabudni hlavne na špric , a kelňou ! , lebo sú experti čo robia varechou.
    Cemix je bordel na plúca , plno chémie.Aký je rozdiel medzi varechou a kelňou?
    Rozdiel medzi duo putz a MVR uni je v hrúbke zrna .

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    a k tomu farbe a cene. Ostatné parametre sú +- rovnaké. Aké máte skúsenosti s jednovrstvovými omietkami? Lepšia klasika alebo aj tento moderný spôsob (na Porotherm Profi) je ok? Máte aj praktické skúsenosti s DuoPutz?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    pivko Pozri príspevok
    Ja mám cemix....aj murári čo vakovali si pochvaľovali ako sa dobre robí s cemixom.
    220870 Pozri príspevok
    Cemix je bordel na plúca, plno chémie...
    ... asi s tým pracovali prvýkrát a nevedeli čo v ňom je.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Nemyslím že by s tým pracovali prvý krát.V omietkach najmä strojných je kopa chémie .Kto s tým je ochotný pracovať celé roky zdochne na rakovinu pľúc.Celé stavebníctvo je posledných 10 rokov chemická katastrofa .To čo sa tu deje nemá obdoby .Mnoho stavebníkov a stavbárov na to príde až keď bude neskoro ,keď im decká začnú zdochýňať na bordel v pľúcach a chytať kŕče do čriev.
    Jednoznačne ručná omietka bez akýchkoľvek chemických produktov z nehaseného vápna a najlepšie bez cementu ktorý v posledných pár rokov obsahuje všetky možné chemikálie len nie prírodne vypálený cement.

    vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

    vecernicek
    S čím sa lepšie pracuje? MVR (vápennocementová) alebo DuoPutz (vápennopiesková)? Alebo je to to isté?

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    220870 Pozri príspevok
    Nemyslím že by s tým pracovali prvý krát.V omietkach najmä strojných je kopa chémie .Kto s tým je ochotný pracovať celé roky zdochne na rakovinu pľúc.Celé stavebníctvo je posledných 10 rokov chemická katastrofa .To čo sa tu deje nemá obdoby .Mnoho stavebníkov a stavbárov na to príde až keď bude neskoro ,keď im decká začnú zdochýňať na bordel v pľúcach a chytať kŕče do čriev.
    Jednoznačne ručná omietka bez akýchkoľvek chemických produktov z nehaseného vápna a najlepšie bez cementu ktorý v posledných pár rokov obsahuje všetky možné chemikálie len nie prírodne vypálený cement.
    Kam ty na také múdrosti chodíš? Si tu asi najjjjjjjmuuuuudrejšíiiiiii .

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    pivko Pozri príspevok
    Kam ty na také múdrosti chodíš? Si tu asi najjjjjjjmuuuuudrejšíiiiiii .
    Na jeho rady môžem spoľahnúť, pretože sú za nimi roky praxe, takže kľud.
    pivko Veď práve to , stará škola = stará technológia.
    pivko Veď práve , tie roky = staré technologické postupy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.