Zavrieť

Porady

Dovolenka - malá otázočka

Ahojte, mám iba jednu otázku pri odvodoch. Zamestnanec mal dovolenku 10 dní. Všetky odvody robím z HM (mzda za odprac. dni + nárhada za dovolenku) a iba do soc. fondu odvádzam percento zo sumy bez náhrady za dovolenku? Správne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Ďakujem. A ešte niečo. Zamestnanec k nám nastúpil októbri 2005. V decembri si čerpal dovolenku 5 dní. Ako mám počítať náhradu za dovolenku, keďže predchádzajúci štvrťrok u nás ešte nepracoval?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Ďakujem. A ešte niečo. Zamestnanec k nám nastúpil októbri 2005. V decembri si čerpal dovolenku 5 dní. Ako mám počítať náhradu za dovolenku, keďže predchádzajúci štvrťrok u nás ešte nepracoval?
    Pozri § 134 ZP priemerný zárobok na pracovné účely
    3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Ehm, ... môžte mi to napísťa tak "polopatisticky":p

    Ten zamestnanec bol predtým študentom, nikde nepracoval. U nás pracuje od 1.10.2005. V decembri mal 5 dní dovolenky. Jeho HM je 8.000,- mesačne. Ako vypočítam náhradu mzdy?

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    A môžem to počítať aj tak,že

    keby robil v mesiacoch júl, august, september, tak by to bolo:
    júl - 8.000
    aut.- 8.000
    sept. 8.000

    Spoli 24.000/66 dní = 363 Sk na deň,

    alebo to musím počítať na hodiny?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    § 134 ods. 4 Zákonníka práce prvá veta: "priemerný zárobok sa zisťuje ako priemerný hodinový zárobok".

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Dobré ránko všekým! Tak ... a čo keď som sa už dopracovala k hodinovému priemeru. Ako mám postupovať ďalej? Dovolenka zamestnanec čerpal vo februári a vyčerpal si 10 dní. Ďakujem za pomoc.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Pri zamestnakyni, ktorú odmeňujeme mesačnou mzdou, postupujem takto:
    február má 20 pracovných dní.
    mesačná mzda: 9.600,-
    dovolenka: 1 deň
    odpracované: 19 dní
    Vypočítam základnú mzdu, keďže mala 1 deň dovolenky:
    9.600 : 20 x 19 = 9.120,-
    náhrada mzdy (za 1 deň dovolenky) priemerný hodinový zárobok: k 1.1.2006=48,20
    8 x 48,20 = 385,60 = 386,-
    úhrn účtovanej mzdy
    9.120 + 386 = 9.506,- Sk
    Ale ja to mám jednoduché, počítam to ručne, nemám program.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    A do výkazov do Soc. poisťovni a zdrvotnej posiťovni sa do kolónky "pracovné dni" píše počet odpracovaných dní bez dovolenky, alebo celkový počet pracovných dní za mesiac a odpočítavajú sa dní iba v prípade PN?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    A do výkazov do Soc. poisťovni a zdrvotnej posiťovni sa do kolónky "pracovné dni" píše počet odpracovaných dní bez dovolenky, alebo celkový počet pracovných dní za mesiac a odpočítavajú sa dní iba v prípade PN?
    Aj s dovolenkou.

    aktaK je offline (nepripojený) aktaK

    aktaK
    Nepise sa nahodou do vykazov pocet kalendarnych dni v mesiaci?
    Do výkazu SP urcite a do zdrav.poistovne asi tiez.
    Normalne so sa zlakla, ale vo vykaze je napisane predsa pocet kalendranych dni.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Do výkazu pre SP a ZP sa píšu kalendárne dni. Odrátavajú sa dni kedy sa vypláca ošetrovné, náhrada príjmu, nemocenské.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Takže do výkazu za februára sa napíše 28 dní??
    Kedže február má 28 dní, tak 28.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    No moment.... lenže vo výkaze do VšZP ja na prvej stra kolonka "počet dní za ktoré sa platí preddavok" a v prílohe k tomuto výkazu je kolonka "počet dní". Do obidvoch napíšem celkový počet kalendárnych dní???

    Ja si pripadám už ako ťuk ťuk keď sa pýtam na takéto detaily, ale keď ja som tam doteraz písala vždy počet pracovných dní

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    No moment.... lenže vo výkaze do VšZP ja na prvej stra kolonka "počet dní za ktoré sa platí preddavok" a v prílohe k tomuto výkazu je kolonka "počet dní". Do obidvoch napíšem celkový počet kalendárnych dní???

    Ja si pripadám už ako ťuk ťuk keď sa pýtam na takéto detaily, ale keď ja som tam doteraz písala vždy počet pracovných dní
    Na prvú stranu napíšeš celkový počet dní za pracovníkov. Napr. 4x 28=112.( 4 zamestnanci)
    Potom už pri jednotlivých píšeš ich počet dní t.j. 28.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.