Zavrieť

Porady

kniha pokladne nesedí s účtom 211

Ako sa môže stať že keď dám výstupy knihu pokladne tak mi dá prvý zápis za pól mesiaca v jednej súhrnnej sume ako jeden VPD ?
A v účtovnom denníku mám rôzne dátumy a rôzne sumy zvlášť po jednotlivých dňoch a dokladoch. ( v súhrne keď tie sumy zrátam výjde tá istá suma ako mi to uvádza v knihe pokladne).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

    sattelitka
    .....dopĺňam, že teraz som si všimla, že mi nedáva všetko z účtu 211 do knihy pokladne! ale prečooooo !?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ja robím naopak, záznamy z Pokladničnej knihy účtujem do Denníka, potom si skontrolujem, či mám všetky zápisy v Pokladničnej knihe zaúčtované do Denníka.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    sattelitka Pozri príspevok
    .....dopĺňam, že teraz som si všimla, že mi nedáva všetko z účtu 211 do knihy pokladne! ale prečooooo !?
    Ak Ti "potiahlo" nejaký iný záznam - napr. si účtovala 5XX/261, alebo si mala úhradu 321/221, aj to sú časté chyby v MRP.

    sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

    sattelitka
    Nie, ja neúčtujem v knihe pokladne, ale rovno do účtovného denníka. Tam som si potom zvykla vytlačiť pokladňu po jednotlivých mesiacoch. (tak isto robím aj bankové výpisy) Napr. pri úhrade faktúry v hotovosti idem knihy faktúr a tam ju dám uhradiť a rovno zaúčtovať do účtovného denníka. A napr. denné tržby z registr.pokladne tiež rovno v denníku ako nové zápisy.

    A "Dav" ja som skontrolovala knihu pokladne ako výstupnú zostavu, a tam žiadne iné účty neťahalo len 211, preto nechápem, že mi tam neťahá všetky účtovné zápisy s účtom 211.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Vyfiltruj si cez Výstupy- Zoznam zápisov - Účty - Všetky - Druh dokladu - pokladničné doklady- napr. ja mám číselný rad VPD a PPD a skontroluj, či máš všetky PPD, VPD na 211, a naopak, či v pokladni nemáš iné zápisy, napr. banku omylom na 211, nie 221.

    kniha pokladne nesedí s účtom 211

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.