Zavrieť

Porady

Zmena občianského preukazu

Dobry den, chcem si zmenit trvaly pobyt a k tomu si musim spravit aj novy OP, tak sa chcem spytat ci si ten novy op musim vyzdvihnut osobne alebo moze za mna aj niekto iny napr rodic? a do kolkych dni mi to asi vybavia? prosim poradte cim skor. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    lenka722 Pozri príspevok
    Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni
    čítať s porozumením nevieš?

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Keď zaplatíš, tak Ti ho pošlú aj domov. Bez poplatku pošlú aj policajtom blízko nového bydliska - ktoré si udáš sama. Tiež záleží, od kedy máš ten starý OP. Lebo ak bol vydaný po roku 2007, tak si ho môžeš vybaviť aj v mieste nového trvalého pobytu. Tiež ho môžu vyzdvihnúť aj rodičia.

    lenka722 je offline (nepripojený) lenka722

    lenka722
    Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ale ved ona si nečíta - nehladá k priložených linkoch...ona reaguje na príspevok 4....

    lenka722 je offline (nepripojený) lenka722

    lenka722
    ja som reagovala na toto:občiansky preukaz môže prevziať aj iný občan po predložení svojho občianskeho preukazu a plnomocenstva na zastupovanie s osvedčeným podpisom, ktoré je povinný odovzdať príslušnému úradu....splnomocnenie som este nepisala a rychlo som si precitala tu stranku tak preto som to nepochopila ale uz to viem! tak nemusite hned urazat, atd!!! dakujem

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lenka722 Pozri príspevok
    Dobry den, chcem si zmenit trvaly pobyt a k tomu si musim spravit aj novy OP, tak sa chcem spytat ci si ten novy op musim vyzdvihnut osobne alebo moze za mna aj niekto iny napr rodic? a do kolkych dni mi to asi vybavia? prosim poradte cim skor. dakujem
    Študuj

    http://www.minv.sk/?obcianske-preukazy

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lenka722 Pozri príspevok
    Takze to znamena, ze ja musim podpisat splnomocnenie, ze ho namiesto mna moze prebrat ina osoba? a musim to splnomocnenie aj dat niekam potvrdit? ci ho potom moze druha osoba(rodic) predlozit na policii iba s mojim podpisom? bez nijakych potvrdeni
    Čo je splnomocnenie?

    http://www.obroda.sk/clanok/985/vacs...splnomocnenec/


    P.S.:
    ......koľkože to rokov máš ??????? .....lebo nechápem tieto otázky ....že základné ......

    Zmena občianského preukazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.