Zavrieť

Porady

Excel- auto. pridanie textu do komentára.

Ahojte potreboval by som poradiť.
Existuje funkcia ktorá by automaticky vložila text zo zadanej bunky do komentára?

napr.: ak zadám do určenej bunky nejaký text aby sa to objavilo v komentári vždy v prvej bunke tabuľky daného riadku.


Ďakujem.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

PaloPa
Cez VBA (makro):
Code:
Sub Bunka_do_Poznamky()
    Dim x_rng As Range, c As Range, x
    
    Set x_rng = ActiveSheet.Range("A1:A9")
    
    For Each c In x_rng
        x = Trim(c.Text)
        c.ClearComments
        If Len(x) > 0 Then
            c.AddComment x
        End If
    Next c
End Sub

A presne podľa zadania (autom koment po aktual bunky) - viď Bunka_do_Poznamky2.xls
! fn Worksheet_Change - VBA kód nad Sheets1

Code:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    Dim x, c As Range

On Error GoTo xErr:
    Application.EnableEvents = False
    
    Set c = Range("A" & CStr(Target.Row))
    
        x = Trim(Target.Text)
        c.ClearComments
        If Len(x) > 0 Then
            c.AddComment x
        End If
    
    Application.EnableEvents = True
    Exit Sub
    
xErr:
     Application.EnableEvents = True
End Sub

P.
Naposledy upravil PaloPa : 08.01.13 at 09:30 Dôvod: doplnenie

Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

Kidzero
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?

Inač Klobúk dole pred tebou......

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

PaloPa
Kidzero Pozri príspevok
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?
Hej, pozri si tú prvú VBA funkciu. Cez "For Each c In rng" sa dá prechádzať cez množinu buniek.
P.

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Kidzero Pozri príspevok
Super... dalo by sa ešte aby si pozbieralo údaje z buniek (napr. od B do K) napravo a cez napr. concatenate spojilo do vety s medzerami? A potom to vložilo do poznámky?

Inač Klobúk dole pred tebou......
A aký to má vlastne zmysel?

Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

Kidzero
No.. netreba vo všetkom hľadať zmysel...pre niekoho to má , a pre niekoho nemá....

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Kidzero Pozri príspevok
No.. netreba vo všetkom hľadať zmysel...pre niekoho to má , a pre niekoho nemá....
A načo to potom chceš, ak to pre teba nemá zmysel?

Ak niekomu zadáš úlohu, tak by bolo vhodné aj povedať, čo od toho očakávaš. Môže prísť s oveľa lepším riešením, ak vie, o čo ti ide.

Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

Kidzero
no pre mňa to práveže má zmysel.... :-) nie zo srandy tu vypisujem.... ber to tak že to potrebujem z bližšie nešpecifikovaných dôvodov....

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Kidzero Pozri príspevok
no pre mňa to práveže má zmysel.... :-) nie zo srandy tu vypisujem.... ber to tak že to potrebujem z bližšie nešpecifikovaných dôvodov....
Tak načo si vypisoval potom ten príspevok č.6?

Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

Kidzero
no preto som napísal príspevok č.6 pretože si sa pýtal aký to má zmysel a
tak som ti odpovedal že v tom čo Ti nevidíš zmysel , tak pre niekoho to zmysel má..ako napríklad pre mňa....radšej by si mal písať k veci na neSPAMovať...
Naposledy upravil Kidzero : 08.01.13 at 11:55

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Kidzero Pozri príspevok
no preto som napísal príspevok č.6 pretože si sa pýtal aký to má zmysel a
tak som ti odpovedal že v tom čo Ti nevidíš zmysel , tak pre niekoho to zmysel má..ako napríklad pre mňa....radšej by si mal písať k veci na neSPAMovať...
Mal som podobné riešenie, ale Palo ma predbehol.
Len mi je záhada na čo je tam ten hárok, keď tam skoro nič rozumné nejde napísať.

Kidzero je offline (nepripojený) Kidzero

Kidzero
aha OK ...sorry skúsim vysvetliť...existuje nejaká tabuľková databáza ktorá má veľa stľpcov...a k zjednodušeniu si nadriadený zadal požiadavku aby nemusel scrolovať doprava po stĺpcoch. aby mu to rozbalilo nejakú ponuku z informáciami z niektorých buniek. Má mu to slúžiť pre urýchlenie práce...

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man marjankaj
Kidzero Pozri príspevok
aha OK ...sorry skúsim vysvetliť...existuje nejaká tabuľková databáza ktorá má veľa stľpcov...a k zjednodušeniu si nadriadený zadal požiadavku aby nemusel scrolovať doprava po stĺpcoch. aby mu to rozbalilo nejakú ponuku z informáciami z niektorých buniek. Má mu to slúžiť pre urýchlenie práce...
No myslím, že v tomto prípade by bolo prehľadnejšie to všetko dať do bunky v stlpci A cez funkciu CONCATENATE alebo aj pomocou operátora &. A naformátovať stlpec A na potrebný rozmer. S poznámkami pracovať je dosť nepraktické. Najmä ak sa prekrývajú.

Ja som to skôr tipoval na školské zadanie. No ale šéf je šéf.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.