Zavrieť

Porady

Zdanenie sociálneho fondu zamestnancovi

Dobrý deň, rada by som sa informovala na zdaňovanie čerpania prostriedkov zo sociálneho fondu zamestnancovi.

Nakoľko v oblasti personalistiky nepracujem, mám len základné znalosti a aktuálna situácia v zákonoch mi nie je známa, potrebovala by som poradiť. V decembrovej výplate som ja a moji kolegovia dostali o cca 20 - 30 € menej, hoci boli dovolenky (očakávali sme teda trošku viac). Pani, ktorá u nás mzdy spracúva mi vysvetlila, vraj toto zníženie plynie z toho, že boli zdanené všetky aktivity, ktoré sa čerpali zo sociálneho fondu, a preto nám boli strhnuté peniažky. Dôvod môjho príspevku je však ten, že strhli každému zamestnancovi rovnaký podiel, hoci ja som sa zúčastnila len jednej akcie, ktorá bola hradená zo sociálneho fondu, čo sa mi zdá trošku nefér. Je podľa Vás takýto postup správny, prípadne nedá sa strhnúť konkrétnym zamestnancom, ktorí tie ostatné aktivity využívali?

Dúfam, že som situáciu opísala dostatočne.

Vopred Vám moc ďakujem za reakcie a rady.

Pekný deň.
Gabbika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Gabbika Pozri príspevok
    Dobrý deň, rada by som sa informovala na zdaňovanie čerpania prostriedkov zo sociálneho fondu zamestnancovi.

    Nakoľko v oblasti personalistiky nepracujem, mám len základné znalosti a aktuálna situácia v zákonoch mi nie je známa, potrebovala by som poradiť. V decembrovej výplate som ja a moji kolegovia dostali o cca 20 - 30 € menej, hoci boli dovolenky (očakávali sme teda trošku viac). Pani, ktorá u nás mzdy spracúva mi vysvetlila, vraj toto zníženie plynie z toho, že boli zdanené všetky aktivity, ktoré sa čerpali zo sociálneho fondu, a preto nám boli strhnuté peniažky. Dôvod môjho príspevku je však ten, že strhli každému zamestnancovi rovnaký podiel, hoci ja som sa zúčastnila len jednej akcie, ktorá bola hradená zo sociálneho fondu, čo sa mi zdá trošku nefér. Je podľa Vás takýto postup správny, prípadne nedá sa strhnúť konkrétnym zamestnancom, ktorí tie ostatné aktivity využívali?

    Dúfam, že som situáciu opísala dostatočne.

    Vopred Vám moc ďakujem za reakcie a rady.

    Pekný deň.
    Gabbika
    Zdaniť a zaplatiť odvody mali len tí a presne podľa toho, koľko z prostiedkov SF bolo jednotlivcom využívaných.

    zlati1 je offline (nepripojený) zlati1

    zlati1
    Dobrý deň,
    mohla by som otázku?
    Poskytli sme zamestnancom zo sociálneho fondu darčekové poukážky.
    Teraz vo výplate za december ich zdaním a zaplatím aj sociálne a zdravotné odvody.
    Je môj postup správny?
    Ďakujem

    Zdanenie sociálneho fondu zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.