Zavrieť

Porady

Ochranne pasmo a stavba.

Na pozemku, kde sú rodinné domy vymedzeno ochranný zelený pás. Týmto spôsobom, domy a pozemky, stratili hodnotu. Pozemky sa nachádzajú v tesnej blízkosti železnice.
Ako mozeme bojovať o pozemky?
Na základe čoho sa určuje ochranné pásmo?
Chcela by som dodať, že na ulici sa nachádzaju zahradky, ktoré boli vždy v ochrannom pásme, pretože sa nachádza v tesnej blízkosti železnice. Naš pozemok niekto pridal do pásma pred niekoľkými rokmi napriek tomu, že sa nachadza vo vzdialenosti asi 100 až 200 metrov. Myslím si, že človek, ktorý vytvoril uzemny plán (asi 2007) tam nikdy nebol, a preto nemohol vedieť, že tam sú rodinné domy.
Prosím poraďte, či môžeme niečo urobiť? Chceli by sme zrekonštruovať existujúcy dom alebo zbúrať a postaviť novy.Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    ochranne pasmo zeleznice neznamena ze tam nemozete nic robit, znamena to ze potrebujete suhlas od zeleznic. Ja som par metrov od zeleznice a zel.priecestia, a ku stavebnemu povoleniu som potreboval akurat vyjadrenie od ZSR. (nemali ziadne namietky a stavbu resp.rekonstrukciu povolili, akurat som cakal o 2 mesiace naviac)

    ALA@LA je offline (nepripojený) ALA@LA

    ALA@LA
    Na urade nam povedano, ze je to plocha izolacnej zelene a tam mozeme len udržbářské práce. Jednoducho to nechapem.
    Naposledy upravil ALA@LA : 09.01.13 at 12:27

    addo77 je offline (nepripojený) addo77

    addo77
    niekde som nasiel

    18. Izolačná zeleň pri železničnej trati
    - zeleň s izolačným účinkom proti hlučnosti a prašnosti.
    Úprava v ÚPN mesta:
    V rámci funkčného využitia plôch – plochy izolačnej zelene, vyznačiť plochu
    nezastavateľnej zelene, korigovanú voči generelu zelene s určením regulácie podľa
    označenia NP7.
    NP7 – plochy na ktorých nie je možná ich segmentácia, žiadna výstavba budov
    a zariadení s výnimkou:
    • nevyhnutných objektov a zariadení technickej vybavenosti
    • vymedzených spevnených plôch dopravnej vybavenosti – chodníky, prístupové
    komunikácie, parkovacie miesta v nevyhnutnom rozsahu
    • prvkov drobnej architektúry súvisiacich s využitím záhrad súkromných pozemkov

    Ale urcite ked je tam jestvujuci dom zeleznice nebudu mat namietky na rekonstrukciu, nevidim dovod, skuste sa informovat aj na ZSR. a potom s nejakym vyjadrenim chodte na stavebny urad.

    ALA@LA je offline (nepripojený) ALA@LA

    ALA@LA
    Je tu možno niekto, kto pozre uzemny plan (graficku c.) a bude môcť povedať, na akom základe bolo určene ochranne pasmo? Pasmo je 60 m len ne od drahy ale od hranicy pozemku.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Bojovať môžte zmenou územného plánu. Ochranné pásmo zrejme nikto nerozširoval, "len" bola pridaná izolačná zeleň.

    Ochranne pasmo a stavba.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.