Zavrieť

Porady

zmluva medzi zamestnavatelom a zivnostnikom

Chcela by som vediet aku by som mala urobit zmluvu,ked mam predajnu, som SZCO a zaroven zamestnavatel a zamestnavam predavaca,ktory pracuje na zivnost.Hlavne ma zaujima co ma obsahovat zmluva,aby som nemala problem s pracovnikom.
Nevyjadrila som sa spravne predavac je vedeny ako zivnostnik v mojej predajni, t. j.pracuje na zivnost, t. j aka by mala byt medzi nami Dohoda resp.Zmluva??
Naposledy upravil Felicitka : 09.01.13 at 11:28 Dôvod: Predavac pracuje na zivnost v mojej predajni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Felicitka Pozri príspevok
    Chcela by som vediet aku by som mala urobit zmluvu,ked mam predajnu, som SZCO a zaroven zamestnavatel a zamestnavam predavaca,ktory pracuje na zivnost.Hlavne ma zaujima co ma obsahovat zmluva,aby som nemala problem s pracovnikom
    Zamestnať zamestnanca na živnosť nemôžeš.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    je to závislá činnosť, treba ho zamestnať do pracovného pomeru. teraz od 1.1.2013 sa podmienky ešte sprísnili. porušuješ zákon

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predavac nemoze pracovat na zivnost, ide totiz o zavislu cinnost.
    Uzavri s nim riadnu pracovnu zmluvu.

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    To je darček od našej sociálnej vlády.
    Uzatvor pracovnú zmluvu. Nahlás sa ako zamestnávateľ na DÚ, zaregistruj sa do sociálnej a zdravotnej poistovne ako zamestnávateľ, vybav si GRID kartu na soc.poist, tak isto do zdrav.post,. mesačne dávaj hlásenia a prehľady na konci roka. Potešenie...prečítaj si toto:
    http://www.porada.sk/t183006-dan-za-...na-dohodu.html a aplikuj ako na pracovníka na trvalý pracovný pomer
    Naposledy upravil kezeso : 09.01.13 at 13:05

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    Otázka: Živnostník má firmu AA na vykonávanie služieb - má dohodárov (10 ludí) na cca 2 hod denne a popri tom aj 2 živnostníkov, ktorí v priebehu mesiaca prídu a vykonávajú (niektoré dni, nie pravidelne) túto službu - dokopy asi 60 hodín mesačne. Títo živnostníci majú ešte aj iné zákazky mimo firmy AA. Na základe vyššie prečítaného príspevku je to protiprávne - vie mi niekto uviesť, ktorý paragraf konkrétne porušuje? A ako je to napr. s programátormi - živnostníkmi, ktorí pracujú pre IT firmy ? Veď takých je min 40 % zo zamestnancov v oblasti IT.

    Ďakujem za odpoveď.

    junes je offline (nepripojený) junes

    junes
    ...a ešte otázka - ako je to s účtovníkmi SZČO, ktorí pracujú pre iné firmy (prácu vykonávajú v priestoroch inej firmy - napr. obchodnej - alebo pracujú aj pre inú účtovnícku firmu). Kedy je to ešte kóšer a kedy už nie ??? Je rozdiel, ak pracujú len pre jednu firmu alebo pre niekoľko? Je rozdiel, či firma, pre ktorú pracujú, je činná v tej istej oblasti (účto a ekonomika)?

    zmluva medzi zamestnavatelom a zivnostnikom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.