Zavrieť

Porady

ako dostat cervotoca zo starozitneho nabytku?

mate niekto skusenosti so zasirovanim napadnuteho nabytku? chcem sa spytat, neznehodnoti sa po aplikacii resp. nenapachne sirou? pripada mi to ako najsetrnejsi samodomo sposob.

alebo viete o niekom kto sa tomu venuje cervotocom a odstranuje ich gama ziaricmi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Kašli na gama žiariče - červotoče, kôrovce a rôznu háveď z dreva hravo dostane Vareha a jeho firmy. Žiaľ - momentálne má "prevádzkové voľno" z objektívnych príčin

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bluehen Pozri príspevok
    mate niekto skusenosti so zasirovanim napadnuteho nabytku? chcem sa spytat, neznehodnoti sa po aplikacii resp. nenapachne sirou? pripada mi to ako najsetrnejsi samodomo sposob.

    alebo viete o niekom kto sa tomu venuje cervotocom a odstranuje ich gama ziaricmi?
    Tak poviem ...
    Záleží od stavu napadnutia ...
    Ak sa z nábytku , z tých dieročiek sype doslova ten prach , nuž rozmyslel by som si investíciu do nábytku .
    Vyšmaril som ( musel ) starú komodu ...škoda jej ...ale čo už .

    Existujú aj chemické potery , tiež nie sú lacné ...
    Nevravím ani o tom , že práca je náročná na čas a trpezlivosť , nakoľko je dobré použiť aj injekčnú striekačku ...

    ...šak pozri poniektoré linky ...

    http://www.google.sk/search?client=o...HMT3sgbLrIHIBA
    Mikrovlnná technológia zaručuje 100% účinnosť. Táto technológia je šetrná, lacná a ekologická.
    Komplexná sanácia krovov a drevených konštrukcií, likvidácia červotoča, vysušovanie vlhkého muriva, mokrých stien mikrovlnami. www.sanaciadreva.webnode.sk
    buchač padrone

    "Mikrovlnná technológia zaručuje 100% účinnosť. Táto technológia je šetrná, lacná a ekologická."

    ----------------------------------------------------------------

    Tomu ani sám neveríš.
    - 100 % nezaručí nik...a keď také niečo sľubuje, tak klame alebo zavádza.
    - šetrná aj možno hej, ale ak si spomenul A, tak je potrebné spomenúť aj B.
    - ekologickosť je tiež otázna...nakoľko je drevo potrebné aj ošetriť neekologickými prostriedkami.
    - Spolu dokopy to nedáva zmysel o tej ekonomike...že technológia je lacná.

    Opak je pravdou !

    -----------------------------------------------------------------

    ...a mimochodom, Tvoj príspevok je prachobyčajná reklama.
    padrone77 Na miesta ktoré sú ošetrené touto technológiou dávam 100%záruku. Dodatočne ošetrenie neekologickými prostriedkami nemá s touto technológiou nič spoločné a na margo o tej ekonomike skus rozobrať napr. na drevenom zrube kus steny .... podľa teba to bude ekonomickejšie ??.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    S tou injekčnou striekačkou je piplavá práca, ale ak je to vzácny kúsok - oplatí sa. Len musíš fakt ošetriť každú dieročku.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Počul som o metode že sa vlastne drevo uzavrie do nejakej miestnosti a následne sa v nej po nejaký čas drží teplota okolo 90 stupnov,tá by mala červotoča zabiť,či a ako netuším možno v nejakej vypalovacej peci a možno sa takýto stav dá dosiahnuť aj v sušičke na drevo akurát neviem či by takato teplota nábytku neublížila.Surovému drevu neublíži.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    určite ich zlikviduje oheň, môj Viadrus s tým má skúsenosti, ale v nemecku na to používajú obdobu plynu z koncetračných táborov, vyrába to jedna z dcérskych firiem AG-Farben...
    bodliak Keď už, tak IG Farben, nie AG...
    lapejko možno, nepamätám každú blbosť...

    stasta je offline (nepripojený) stasta

    stasta
    ja som renovoval starú asi 100 ročnú skriňu,ale musel som odstrániť staré nátery,potom som napustil celú bochemitom a urobil nové nátery.Zatiaľ to funguje.

    bluehen je offline (nepripojený) bluehen

    bluehen
    ale s tou sirou mate niekto skusenosti co to spravi s nabytkom? urcite nenapachne?
    oi. chemia vpravovana inj. striekackou (co tu viaceri odporucate) je prilis pracna a zdaleka nie 100%

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bluehen Pozri príspevok
    ale s tou sirou mate niekto skusenosti co to spravi s nabytkom? urcite nenapachne?
    oi. chemia vpravovana inj. striekackou (co tu viaceri odporucate) je prilis pracna a zdaleka nie 100%
    ...z odpovede o pracnosti dedukujem , že plánuješ - mieniš opravu vykonať v domácich podmienkach ...

    Zaplynovanie
    Na zničenie červotoča používame pri dyhovanom nábytku alebo pri vzácnejších zlátených artefaktoch.
    Do špeciálne upraveného boxu vložíme nábytok, zapálime niekoľko sírových knôtov (bežne ich používajú včelári na sírenie úľov) a box vzduchotesne, na 4 až 6 hodín, uzavrieme. Sírením sme usmrtili všetko živé, čo v dreve bolo. Neusmrtené však zostali zakuklené larvy červotoča, a preto je potrebné tento postup približne o tri mesiace zopakovať. Za ten čas postavíme vysírený nábytok na podložku z tmavého papiera. O tri mesiace uvidíme na podložke prvé stopy dreveného prášku, čo nám oznámi, že v dreve je opäť život novej generácie. Sírenie musíme zopakovať a až po ňom môžeme pokračovať v drevárskych prácach.

    Ak na zaplynovanie nemáme špeciálny box, poslúži nám ako náhrada aj fólia, do ktorej nábytok obalíme a na podlahe ju po obvode vzduchotesne utesníme. V tomto prípade odporúčame používať masku s filtrom, alebo jednoducho síriť na voľnom priestranstve.

    Zaplynovanie vo fólii môžeme aplikovať aj pri starých trámoch na povalách, či pri drevenej podlahe, ktorá sa nedá demontovať. Treba iba dodržať utesnenie krycej fólie, aby koncentrácia plynu bola čo najvyššia, a neunikal tak mimo objektu.
    lapejko super...keľo folii treba na osady?...

    bluehen je offline (nepripojený) bluehen

    bluehen
    toto som aj ja nasiel na webe (asi jediny zdroj o sireni co sa da lahko najst) ale ci to napachne sirou alebo nie ani zmienka

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    Na odstránenie škodcov z dreva sa používa tzv. mikrovlnné ožarovanie. Toto ožarovanie preniká dovnútra dreva a tak odstraňuje škodcov, ktorých by sme sa povrchovým aplikovaním chemických prostriedkov nezbavili. Možno aj toto môže byť jeden zo spôsobov
    Ponukam Likvidáciu ,ničenie červotoča . Odstránenie húb a pliesní v interiéri, vysušovanie muriva a mokrých stien mikrovlnnou metódou Táto technológia vám zaručí 100 % účinnosť!Likvidácia, ničenie červotoča odstránenie húb a pliesní, vysušovanie muriva a stien 0918064240

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Včera som lovil červotoča z postele. Treba prácne ísť podľa jeho chodieb a keď má človek šťastie, tak ho nájde. Ak nie, zbohom nábytok. Dúfam, že ich nebolo viac.
    DSC03996 (Large).JPG  
    DSC04004 (Large).JPG  
    1/1

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    My sme mali krasnu starozitnu skrinu. Zial,tiez sa v nej objavil cervotoc. Mali sme ju preto iba v garazi. Nasla som nejakeho pana z Ilavy,ktory sa venuje takymto veciam. Nejako nebol cas ju tam dopravit,pri stahovke sme nechceli riskovat,tak sme ju podarovali susedovi,ten si ju trochu zreparoval a dal do sopy,na naradie. Smutno mi je za nou velmi,ale...
    Na nete som sa docitala ,ze stari ludia robili nejaky roztok z vody velkej davky stiplavej papriky a korenia a tym drevo natierali,aby sa zbavili cervotocov. Mozno sa oplati vyskusat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.