Zavrieť

Porady

Oprava nerovnomerného náteru stien

Nepodarilo sa mi maľovanie izby. Keďže som použil príliš hustú disperznú farbu, ostali po maľovaní fľaky - presnejšie nerovnomerný náter. Tam kde som dal veľa farby sú ostrovčeky náteru hrubé a hladké, tam kde bola farba menej hustá je zas náter tenší a drsnejší-teda horšie odrážajúci svetlo, čo vyzerá ako tmavé čmuhy - proste katastrofa.

Už sú na stene celkovo 3 nátery + penetrácia. Vďaka tomu, že náter je hrubý , zistil som že sa dá brúsiť, a preto ma napadlo, či by sa to nedalo zachrániť brúsením. Brúsením by som vyrovnal drsnosť náteru a odraz svetla by bol rovnomerný - čím by sa odstránili tie tmavé čmuhy.

Dalo by sa to brúsiť hladíkom s brúsnou mriežkou na sadrokartón ? Ak áno, akú hustotu ôk by tá mriežka mala mať ?

Alebo poznáte ešte iný spôsob ? Prosím Vás poraďte mi.

Vopred Vám ďakujem.
Naposledy upravil xfg : 14.01.13 at 04:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Pokiaľ je to vodou umývateľná farba tak najjednoduchšie umyť .Tou mriežkou sa to dá brúsiť.Môžete brúsiť tou najhrubšou mriežkou 80-kou.

    xfg je offline (nepripojený) xfg

    xfg
    Ďakujem za odpovede, - ale umývať stenu po troch náteroch je to posledné čo mám chuť robiť.

    Čo sa týka tej mriežky . ide mi o to aby som ten zlý náter vyhladil - preto sa chcem spýtať či by nebola vhodná skôr čo najjemnejšia mriežka.

    Ďakujem.

    Oprava nerovnomerného náteru stien

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.