Zavrieť

Porady

Príspevková organizácia

Sme príspevková organizácia zriadená MESTOM. Pre mesto vykonávame hlavnú činnosť na základe zriaďovacej listiny. Popri hlavnej činnosti vykonávame aj podnikateľskú činnosť, z ktorej sme plátcami DPH. Na prevádzku v hlavnej činnosti dostávame od mesta príspevok (dotácia).
Prosím poraďte ako postupovať v prípade, že vykonávame pre mesto aj práce mimo príspevku - napr. na základe objednávky (odborné práce). Je možné zriaďovateľovi vystavovať aj faktúry s DPH - teda v podnikateľskej činnosti?
Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dodanie za odplatu mimo hlavnej činnosti už podlieha dani. Nie ste zdaniteľnou osobou len v rozsahu hlavnej činnosti.
    Na osobe objednávateľa v rámci SR nezáleží.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Eva Farkasová
    Ďakujem pekne a oceňujem )
    ďakujem aj ja

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Prosím o pomoc.Mám urobiť DP kamarátke z Blavy,ktorá vyučuje na 2 zákl.školách na HPP a DoVP a okrem toho má súkromnú špeciálnu pedagog.poradňu.
    Má pridelené IČO ako príspevková organizácia a je zaradená do siete školských zariadení.
    Nie je platcom dph.
    Má priame platby od klientov v hotovosti + dostáva mesačne 6.000 Sk dotáciu z Krajského školského úradu .Jej príjmy za r.2005 nedosiahnu sumu 200tis.sk a jej výdavky sú asi 100.000Sk/nájomné za miestnosť,telefón/.
    Na porade som vyčítala,že ak rozpočet výdavkov je menší ako 500tis.sk,tak príspevková organizácia vedie JU.
    Prosím Vás ,poraďte mi. Má podať DP A,lebo má príjmy len z HPP a DoVP a príjmy príspevk.org.do 300.tis.Sk sú oslobodené? Má viesť JU a až keď jej výdavky presiahnu sumu 500 tis.Sk,tak má prejsť na PU?
    Ak sa niekto s takýmto dačím stretol,prosím poraďte,prípadne ma nasmerujte, kde si to môžem naštudovať. Vopred ďakujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lejka
    Prosím o pomoc.Mám urobiť DP kamarátke z Blavy,ktorá vyučuje na 2 zákl.školách na HPP a DoVP a okrem toho má súkromnú špeciálnu pedagog.poradňu.
    Má pridelené IČO ako príspevková organizácia a je zaradená do siete školských zariadení. to bude DP za príspevkovu
    a za seba si podá DP/A, alebo požiada o RZD, lebo príspevková je iný právny subjekt.
    aj ked sú príjmy oslobodené, myslím, že podať DP musí aj ako príspevková.

    Nie je platcom dph.
    Má priame platby od klientov v hotovosti + dostáva mesačne 6.000 Sk dotáciu z Krajského školského úradu .Jej príjmy za r.2005 nedosiahnu sumu 200tis.sk a jej výdavky sú asi 100.000Sk/nájomné za miestnosť,telefón/.
    Na porade som vyčítala,že ak rozpočet výdavkov je menší ako 500tis.sk,tak príspevková organizácia vedie JU.
    Prosím Vás ,poraďte mi. Má podať DP A,lebo má príjmy len z HPP a DoVP a príjmy príspevk.org.do 300.tis.Sk sú oslobodené? Má viesť JU a až keď jej výdavky presiahnu sumu 500 tis.Sk,tak má prejsť na PU?
    Ak sa niekto s takýmto dačím stretol,prosím poraďte,prípadne ma nasmerujte, kde si to môžem naštudovať. Vopred ďakujem.
    Ale pomôžu skúsenejší.
    Ak aj môže viesť JU, nič nebráni, aby neviedla PU - je to jej rozhodnutie.

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Lidka,ďakujem.Vieš,je to bývalá učiteľka môjho syna,predala dom v Žiline a presťahovala sa do Bratislavy.Tak ma oslovila,či jej urobím DP.Doklady mi poslala poštou a dávam dokopy čo je čo.
    Urobím jej teda DP A a DP PO.
    Neviem,či Ťa môžem otravovať ,keď na niečo narazím v jej dokladoch?

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Po doplnení všetkých chýbajúcich dokladov a údajov/prísp.org chce viesť JU/: Prosím,skontrolujte ma-prísp.org.-súkr.pedagog.poradňa:
    Príjem príspevkov za r.2005 zo ŠR KŠÚ na účet: 99.000Sk
    Príjem príspevku za 12/2004 zo ŠR KŠÚ na účet:18.000Sk
    Bankové úroky r.2005 : 1,81Sk
    Pokladňa- príspevky za psych.pohovory : 216.800Sk
    Prevádzk.réžia/nájom,b.poplatky,telef.,kanc.p./38.900 Sk

    Celkom príjmy prísp.org.333.800 Skzdaňujem nad 300 tis,t.j.´+33.800Sk?/
    bank.úroky +1,81 Sk
    Prev.réžia -38.900 Sk
    Ďalej neviem.
    Podám DP pre PO a výkazy aké?Sú výkazy pre príspevk.org.?
    Prosí Vás,kto robí príspevkovú org.,skontrolujte ma.Vopred ďakujem.
    Naposledy upravil lejka : 08.03.06 at 06:48

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Prosím,prosím poraďte mi,ak niekto robíte príspevk.org.

    Príspevková organizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.